Reklama: Partnerzy:


Chorzowscy maturzyści w czołówce

Chorzowianin 2018-07-13 | Komentarzy: 0
Uczniowie chorzowskich szkół ponownie w gronie najlepiej zdających egzaminy dojrzałości.
Chorzowscy maturzyści w czołówce

Egzamin maturalny w IV LO | fot. UM Chorzów

W klasyfikacji powiatów województwa śląskiego z najwyższym odsetkiem osób, którzy zdali maturę Chorzów zajął 4 miejsce. Z 906 uczniów przystępujących do tegorocznych matur, zdało je aż 82,23%. Wyższy wynik uzyskał tylko powiat cieszyński, Bielsko-Biała i Gliwice oraz powiat żywiecki.

Najlepiej z obowiązkowymi egzaminami dojrzałości poradzili sobie w III Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie. Maturę zdali wszyscy uczniowie Batorego! Wysokie wyniki zanotowali też uczniowie Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej. W "Katoliku" abiturientami nazywać się może 98,2% zdających. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego matury nie były problemem dla 97,6% uczniów. Zdanymi egzaminami dojrzałości może się też pochwalić 87,6% uczniow IV Liceum Ogólnokształcącego czyli "Curie".

To wyniki obejmujące przedmioty obowiązkowe czyli: język polski, matematykę i jeden język obcy. Najchętniej zdawanym był język angielski. W Chorzowie zdawano też język niemiecki, włoski, francuski i hiszpański. Jedna osoba podeszła nawet do egzaminu z języka rosyjskiego.

Oprócz tego, uczniowie mogli wybrać przedmioty dodatkowe. Chętnie zdawano historię, geografię, biologię czy chemię. W Chorzowie znaleźli się też uczniowie, którzy podeszli do egzaminów z filozofii, a jedna osoba zmagała się z pytaniami z zakresu historii sztuki.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.