Chorzowskie Orszaki Trzech Króli

Chorzowianin 2019-01-04
Trzej Królowie ponownie zawitają do Chorzowa. 6 stycznia Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzą dwa barwne orszaki: w Chorzowie Starym i Chorzowie Batory.
Chorzowskie Orszaki Trzech Króli

Orszak Trzech Króli w Chorzowie Starym | fot. arch. chorzowianin.pl

Chorzów Batory:

Start: godzina 9:45 - Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przejście: Przez skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Chodkiewicza. Wieczorem o godz. 17:00 parafia zaprasza na koncert podczas, którego wystąpią: Orkiestra Dęta „Tramwajów Śląskich”, solista Kuba Gołyszny, chór mieszany „Gwiazda”, zespół wokalny stowarzyszenia Freeland, parafialna schola dziecięca, chór „Seraf”.

Chorzów Stary:

Start: godzina 17:00 (po mszy świętej o godzinie 16:00). Przejście: Początek przy placu kościelnym parafii Marii Magdaleny. W barwnym orszaku prowadzonym przez Trzech Króli jadących na koniach, orkiestrę dętą „Chorzowski Brass Band”, małych kolędników z zespołu „Mode Starochorzowiony” oraz chorzowskie rodziny przejdziemy do żywej szopki w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury. Zaraz po przejściu parafia razem z Starochorzowskim Domem Kultury zaprasza na kolędowanie w sali widowiskowej w wykonaniu zespołów WINYL BAND (wstęp wolny). Zachęcamy rodziców, aby pomogli dzieciom przebrać się za kolędujących pastuszków i dołączyli do orszaków.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.