Chorzowskie święto nauki

Chorzowianin 2019-03-28
W najbliższy poniedziałek rozpocznie się XI Chorzowski Festiwal Nauki, uczta dla wszystkich spragnionych wiedzy i poszerzania horyzontów.
Chorzowskie święto nauki

Jedenasta edycja miejskiej imprezy ma na celu populację szeroko pojętej nauki. Organizatorzy postarali się, aby festiwal był interesującym wydarzeniem, nawet dla najbardziej wymagających odbiorców. Uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z wykładów, prezentacji, warsztatów, wycieczek naukowych, a nawet webinariów, czyli rodzaju szkolenia, prowadzonego przez internet.

W tym roku organizatorzy Chorzowskiego Festiwalu nauki mogą się pochwalić współpracą z takimi jednostkami jak: Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Wydziały Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytet Medyczny, Muzeum w Chorzowie, Chorzowskie Centrum Kultury. Poza tym, w festiwal zaangażowane są także inne instytucje popularyzujące naukę oraz przedsiębiorcy.

Tak jak w poprzednim roku, zorganizowana będzie część poświęcona warsztatom dziennikarskim,w ramach której uczestnicy wybiorą się na wycieczkę do drukarni Polskapress i redakcji „Dziennika Zachodniego”.

Ponadto, w ramach festiwalu odbędą się tradycyjnie liczne wydarzenia towarzyszące: warsztaty matematyczne, chemiczne, plastyczne, florystyczne, wikliniarskie, zajęcia z muzyki, kaligrafii, teatru, poezji, prezentacje dotyczące produkcji szkła i wiele innych. W szerokiej ofercie imprezy każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

XI Chorzowski Festiwal Nauki będzie trwał od 1 do 5 kwietnia. Szczegółowy harmonogram i wszelkie potrzebne informacje dostępne są na stronie imprezy pod adresem http://www.festiwalnauki.chorzow.eu/

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.