Ćwiczenia ratownicze na Amelungu

Chorzowianin 2019-01-30 | Komentarzy: 0
Policjanci, strażacy i strażnicy miejscy z Chorzowa zaprosili przedszkolaków i uczniów na wyjątkowe warsztaty z bezpieczeństwa na stawie Amelung.
Ćwiczenia ratownicze na Amelungu

Ćwiczenia na Amelungu w ramach akcji Dej pozór co niy ujedziesz | fot. chorzow.eu

Na chorzowskim akwenie przedstawiono jak zachowywać się na lodzie, aby zminimalizować ryzyko niebezpieczeństwa. Ponadto strażacy zaprezentowali specjalistyczny sprzęt stosowany do ratownictwa na oblodzonych akwenach i zademonstrowali, jak wykorzystać w akcji ratowniczej przedmioty codziennego użytku.

- Pamiętajmy, że nie zawsze trzeba specjalistycznego sprzętu, aby uratować komuś życie. Czasami, kiedy ktoś jest blisko, wystarczy chociażby pasek do spodni. Najważniejsza jest szybka reakcja. Człowiekowi wystarczą 3 minuty w lodowatej wodzie, aby znacząco się wychłodzić - mówi mł. bryg. Wojciech Dela z Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Strażak radzi, aby nie ryzykować akcji ratowniczej, jeżeli przerasta ona nasze możliwości. - W taki przypadku zawsze możemy jak najszybciej zadzwonić na numer alarmowy 112 - mówi.

Pośród wielu zasad bezpiecznego przebywania na lodzie, jedna wybija się znacząco: Nie wchodzić jeśli nie ma potrzeby. W zamian można skorzystać z oferty lodowisk i ślizgawek.

- W naszym mieście mamy dwa lodowiska. Przy ulicy Katowickiej i przy kortach tenisowych na ul. Filarowej. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego zachęcam, aby w czasie ferii - i nie tylko - na lodzie bawić się właśnie na ślizgawkach, a nie zamarzniętych zbiornikach - apeluje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Akcja "Dej pozór co niy ujedziesz" - to kolejna przedsięwzięcie Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. 30 stycznia ćwiczenia na Amelungu obserwowały dzieci z chorzowskich szkół i przedszkoli.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.