Dinozaury, małpka i inne atrakcje

Chorzowianin 2009-02-03
Zimowe ferie dobiegają końca. Sporo młodych chorzowian wypoczywało w mieście. – Wcale nam się nie nudzi – przyznawały maluchy [TV].
Dinozaury, małpka i inne atrakcje
Bo też zajęć dla najmłodszych miejskie placówki zaoferowały całkiem sporo. – W tym roku w półkoloniach i zajęciach przygotowanych przy wsparciu miasta uczestniczy blisko 700 dzieci. To znacznie więcej niż w latach ubiegłych – mówi Beata Kaczmarek z Wydziału Kultury i Sportu chorzowskiego Urzędu Miasta. – Dzieci korzystają z różnych atrakcji. Biorą udział m.in. w wycieczkach, zajęciach sportowych. Z budżetu miasta na akcję „Zima w mieście” przeznaczono w tym roku 15 tys. zł – dodaje.

W Chorzowskim Centrum Kultury nie zabrakło filmów i bajek dla dzieci. A tylko „Przygody Małpki Fiki Miki” w wykonaniu Stowarzyszenia Teatralnego POKO rozśmieszyły maluchów do łez. – Fajna ta małpka – mówili młodzi widzowie. - Centrum kultury to najlepsza rzecz – chwaliły dzieci.Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu zaproponował dzieciom wyjazdy w góry. Nie zabrakło też gier i zabaw. – Gramy w dwa ognie, możemy się poruszać i pobawić, a nie siedzieć tylko przed komputerem. Poznajemy tutaj sporo nowych ludzi. Na pewno się nie nudzimy – mówią uczestniczki sportowych zajęć.
Nie nudziły się też dzieci przebywające na „Wyspie”. Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” przy współpracy z ukraińska bliźniaczą instytucją „Forteca” zorganizowało akcję feryjną pod hasłem „…i zimą serca są gorące…”. W ramach projektu odbyły się m.in. muzyczne warsztaty, wycieczki, bajkowe dyskoteki. Nie zabrakło też ważnych gości. – W tym roku projekt jest wyjątkowy – mówi Stefan Sierotnik, prezes „Wyspy”. – Dzięki Urzędowi Miasta i darczyńcom udaje się zrobić wiele fajnych spraw dla dzieci. Szczególnie ważna jest „Akademia pozytywnych wzorców”. Myślę, że dla dzieci spotkania z takimi osobami jak Magda Anioł, Adam Szewczyk, Jacenty Jędrusik czy Kryspin to niesamowita sprawa - dodaje.

„Tajemniczy ogród” poznawali półkoloniści Młodzieżowego Domu kultury. – W tym roku ferie odbywają się właśnie pod takim hasłem – zdradza Jolanta Kostorz, instruktor MDK. – Tematyka zajęć związana jest właśnie z ogrodem, z przyrodą. Ważnym elementem jest także ochrona środowiska i pomoc zwierzętom - kontynuuje. – Codziennie robimy coś innego – przyznają dzieci. – Wczoraj byliśmy w kinie na filmie 3D „Dinozaury”. Dowiedzieliśmy się o tych zwierzętach bardzo dużo. Byliśmy także w gliwickiej Palmiarni, gdzie poznaliśmy sporo gatunków drzew.

W ramach zajęć maluchy odwiedziły także chorzowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. – Nasze schronisko odwiedzają przedszkola i szkoły. Dzieci, oprócz żywności, przynoszą maskotki, zabawki. Dzięki temu schronisko wygląda sympatyczniej – mówi Elżbieta Kołcz ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.
wojz

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.