Reklama: Partnerzy:


Dlaczego warto wziąć paragon?

Chorzowianin 2011-08-03 | Komentarzy: 2
Na 4 sierpnia br. pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach zaplanowali przeprowadzenie w centrum Chorzowa akcji edukacyjnej pod hasłem „Nie bądź jeleń, weź paragon”.
Dlaczego warto wziąć paragon?
Do projektu włączyli się pracownicy Urzędu Skarbowego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Katowicach.

- W centrum miasta pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej osobiście będą zachęcali mieszkańców Chorzowa do brania paragonów. Podczas rozmów będą starali się przybliżyć wszystkie aspekty korzyści jakie można uzyskać biorąc paragon fiskalny za zakupiony towar lub usługę - informuje  Joanna Kruz, rzecznik prasowy Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach. - Wyjaśnią także dlaczego o paragon powinniśmy się upomnieć kupując nie tylko pralkę czy telewizor ale także robiąc zakupy w osiedlowym sklepie, pubie, czy tzw. małej gastronomii - dodaje. 

Mieszkańcom Chorzowa Joanna Kruz opowie o korzyściach, jakie daje paragon w sferze fiskalnej - od zmniejszenia szarej strefy, poprzez wspieranie uczciwych przedsiębiorców po zwiększenie wpływów do budżetu. Katarzyna Kielar,   rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Katowicach, przedstawiać będzie korzyści w sferze konsumenckiej - możliwościach zwrotu towarów lub złożenia reklamacji. 

Akcja "Nie bądź jeleń, weź paragon" promowana jest satyrycznym rysunkiem Andrzeja Mleczki. 

Pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej będą rozdawali kartki z promocyjnym rysunkiem wśród mieszkańców Chorzowa od godziny 11.00. Przygotowany został także konkurs dotyczący tematyki akcji „Weź paragon” z nagrodami dla zwycięzców.


 

Reklama:

Dyskusja:

~Maga

IP: 83.15.*.*

2011-08-04 08:24:05

Poprosiłam w kościele o paragon i nie chcieli mi dac. Co zrobic w takiej sytuacji?

~Wojtek

IP: 195.60.*.*

2011-08-04 11:14:30

Dokładnie, w sumie za nic w kościele nie dają paragonu. ślub 400 zł itp... to są konkretne pieniądze a gdzie paragon ?? Gdyby sklepikarz nie nabił na kase paczki zapałek miałby przewalone, ale inni nie muszą, sprawiedliwość w naszym kraju....

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.