Dowiedz się więcej o szczepionkach!

Chorzowianin 2019-04-15
Szczepić, czy nie? Czy na pewno jest to bezpieczne? Czy mogą przydarzyć się powikłania? Szczepionki w ostatnich latach stały się bardzo gorącym tematem, a dyskusja na ich temat ogarnęła wiele krajów. Nie ominęła też naszej lokalnej społeczności.
Dowiedz się więcej o szczepionkach!

fot. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chorzowie

W związku z nadchodzącym ogólnopolskim tygodniem szczepień (24-30 kwietnia) chorzowski oddział Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wyszedł z inicjatywą zorganizowania spotkania z rodzicami. Każdy chce świadomie podejmować ważne decyzje, szczególnie jeśli chodzi o tak istotną sprawę jak zdrowie dzieci. Dlatego też wszyscy, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie oraz mają wątpliwości lub pytania mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji z pracownikami Sekcji Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie. Spotkanie odbędzie się w środę 24 kwietnia od godz. 9.00 do 12.00 w Klubie Malucha przy ul. Wolności 101 w Chorzowie. W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni, wstęp jest wolny.

- W nadzorowanym przez nas terenie Chorzowa i Świętochłowic obserwowany jest wzrost ilości osób uchylających się od obowiązku szczepień. Ta sytuacja eskaluje się z kwartału na kwartał, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek pytania, obawy lub wątpliwości do wzięcia udziału w organizowanym przez nas spotkaniu. Postaramy się nie pozostawić żadnych Państwa pytań bez odpowiedzi. - informuje Marzena Darmochwał z Sekcji Epidemiologicznej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie.

Na chwilę obecną w Chorzowie nie ma żadnych przypadków zachorowań na odrę, niestety nie można tego również powiedzieć o wszystkich miastach ościennych. Istnieje ryzyko, że choroba prędzej czy później może pojawić się również u nas. Przypominamy, że na chwilę obecną szczepienia są najskuteczniejszą ze znanych nauce metod profilaktyki chorobowej.

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.