Drugi finał niezwykłej akcji. Dla kobiet z rakiem zbierali... włosy

Chorzowianin 2019-03-12 | Komentarzy: 0
Radosne, uśmiechnięte twarze dzieci, gwar, pełne napięcia oczekiwanie, nuta niepewności, a na koniec nowa fryzura i włosy czekające już na przyszłą właścicielkę.
Drugi finał niezwykłej akcji. Dla kobiet z rakiem zbierali... włosy

fot. ms

W zeszły piątek z okazji dnia kobiet szkolny klub wolontariatu „Niebieskie serca” ze Szkoły Podstawowej nr 21 we współpracy z salonem fryzjerskim Mc Hair i Fundacją Rak’n’roll, po raz drugi, zdecydowali się na szczególne obchody tego święta.

Zorganizowana została zbiórka włosów niezbędnych do stworzenia peruk dla osób po leczeniu onkologicznym. Efektem tego spotkania była pomoc dla potrzebujących, dużo uśmiechu i… nowe fryzury!

- W ubiegłym roku była to akcja skierowana przede wszystkim do uczniów naszej szkoły. W tym roku zwróciliśmy się z apelem o udział do wszystkich placówek oświatowych. Dzięki temu, że uzyskaliśmy honorowy patronat prezydenta miasta Chorzowa, akcja ma charakter miejski i mogli w niej wziąć udział wszystkie chorzowianki i chorzowianie, którzy zdołali w terminie zapisać się do akcji - relacjonuje Marzena Piotrowska ze Szkoły Podstawowej nr 21, opiekunka szkolnego koła wolontariatu „Niebieskie serca”.

Na miejscu było tłoczno, gwarnie i radośnie. W przedsięwzięcie zaangażowanych było wiele osób, a sama akcja wywołała dużo pozytywnych emocji.

- Jako współtwórcy akcji zdecydowaliśmy się wpisać te wydarzenie pod ósmym marca na stałe do naszego kalendarza. W tym roku zaangażowanie uczestników przerosło nasze oczekiwania. Dziewczyny od dwóch tygodni przychodzą, mierzą włosy, pytają, czy ich długość jest odpowiednia. Jest to dla mnie fantastyczne, że mogę robić to co robię na co dzień, dawać młodym kobietom fajny, nowy wizerunek, a przy okazji pomóc potrzebującym - opowiada Dorota Bojda z salonu fryzjerskiego Mc Hair w Chorzowie.

W pomoc zaangażowali się wszyscy, bez względu na wiek, czy płeć. - Bardzo się cieszę, że mogłem tutaj przyjść i zrobić coś dobrego dla innych. Jest to super sprawa i postaram się rozpropagować te inicjatywę na moich profilach w mediach społecznościowych – zapewnia Mikołaj Pytlak, uczestnik akcji.

(ms)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.