Dwie chorzowianki na Turcję!

Chorzowianin 2008-11-18
Ostatni sprawdzian przed preeliminacjami do mistrzostw świata czeka nasze piłkarki ręczne w Chorzowie. W piątek w hali MORiS (godz. 20.15) podejmą one reprezentację Turcji. Na występ w tym meczu mają szansę dwie chorzowianki!
Dwie chorzowianki na Turcję!
Z Turczynkami biało-czerwone zmierzą się dwukrotnie. W czwartek odbędzie się pierwszy mecz w Dąbrowie Górniczej, zaś dzień później obie drużyny zagrają w naszym mieście. Dla reprezentacji to próba generalna przed najważniejszą imprezą w tym roku - preeliminacjami do mistrzostw świata 2009. W dniach 25-30 listopada Polki potykać się będą z Islandkami, Słowaczkami, Łotyszkami i Szwajcarkami - gospodarzem turnieju została Dąbrowa Górnicza. Awans do eliminacji MŚ wywalczy tylko jeden zespół, biało-czerwone są jednak zdecydowanym faworytem imprezy.

Wróćmy jednak do tego, co czeka nas w piątek w hali MORiS. Dla fanów piłki ręcznej przygotowano specjalne atrakcje - będą biało-czerwone upominki, będzie też ogromna, 19-metrowa flaga w barwach narodowych. Organizatorzy mają nadzieję, że hala wypełni się do ostatniego miejsca. I to pomimo iż niemal równocześnie - na Stadionie Śląskim - toczyć się będzie mecz ekstraklasy: Ruch Chorzów - Legia Warszawa.

- Nie mamy na to wpływu, bo w obu przypadkach godziny wybierały telewizje. Jestem jednak bardzo pozytywnie zaskoczona zainteresowaniem, jakie wywołuje mecz z Turcją. Mamy już zamówienia na około 400 biletów - powiedziała nam w poniedziałek Alina Zawada, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. - Sporą część stanowią uczniowie chorzowskich szkół. Przypominam, że grupy zorganizowane wraz z opiekunem mogą wejść na mecz nieodpłatnie - dodała Zawada. Jeśli zaś chodzi o ceny biletów, to są wyjątkowo przystępne - 2 zł (ulgowy) i 5 zł (normalny).

Od poniedziałku polska reprezentacja trenuje w hali MORiS. Trener Krzysztof Przybylski powołał początkowo 19-osobową kadrę, w której znalazła się jedna zawodniczka KPR Ruch, Krystyna Wasiuk. Bramkarka świetnie spisywała się podczas niedawnego turnieju w Holandii, można więc liczyć, że wystąpi przeciwko Turczynkom. Niespodziewanie - po zmianach w kadrze - powołanie otrzymała także inna zawodniczka Ruchu, Karolina Radoszewska. Selekcjoner zaprosił ją niemal w ostatniej chwili - kołowa „niebieskich” stoi przed szansą debiutu w drużynie narodowej.

Uwaga: dla Czytelników „Chorzowianina” mamy 10 biletów na mecz Polska - Turcja. Wystarczy zadzwonić do redakcji w czwartek.
(fab)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.