Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim. Sportowa sobota

Chorzowianin 2019-05-31 | Komentarzy: 0
1 czerwca na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego - w godz. 10.00 do 18.00 - odbędzie się rodzinna impreza na Dzień Dziecka. Natomiast już od 9.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią będzie można kibicować drużynom uczestniczącym w XVI Turnieju Piłkarskim o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.
Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim. Sportowa sobota

Plakat imprezy na Stadionie Śląskim, która odbędzie się 1 czerwca | Fot. Stadion Śląski

Na Dzień Dziecka Stadion Śląski przygotował mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Najmłodsi będą mogli pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej czy na bramce celnościowej, a także obejrzeć pokazy taneczne dziecięcej Formacji Tanecznej Street Dance - Good Mood i pokazy akrobatyczne oraz wziąć udział w konkursach, w których do wygrania będą ciekawe nagrody.

Swoje specjalne strefy będą miały:
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z symulatorem motocykla i testem alkogogli;
- Komenda Śląskiej Chorągwi ZHP;
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie z wozem strażackim;
- Komenda Miejska Policji w Chorzowie ze stoiskiem daktyloskopijnym i pojazdem policyjnym;
- Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach;
- Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie;
- Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego;
- Akrobatki z katolickiego Parafialnego Klubu Sportowego Halemba.

Nie zabraknie także stoisk z lodami, watą cukrową i popcornem. Wstęp na imprezę rodzinną na Dzień Dziecka jest bezpłatny.

Drugim wydarzeniem będzie Turniej Piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, który już po raz 16. będzie gościł na terenie Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

W tym roku wystartuje 14 zespołów: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Stadion Śląski Sp. z o.o., Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Koleje Śląskie, "Śląscy Dziennikarze" Dziennik Zachodni, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Katowice, Park Śląski, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Urząd Miasta Katowice, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Polska Grupa Górnicza S.A.

Mecze w pierwszej fazie turnieju będą rozgrywane w grupach, a następnie systemem pucharowym. Rozgrywki toczyć się będą na boisku z nawierzchnią z trawy syntetycznej. Drużyny grają systemem 6+1 (sześciu zawodników w polu + bramkarz).

Organizatorem wydarzeń jest spółka Stadion Śląski. Projekty dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.