Reklama: Partnerzy:


Dziś pierwszy dzwonek, a za rok...mercedes

Chorzowianin 2018-09-03 | Komentarzy: 0
Po dwóch miesiącach wakacji korytarze szkół znowu zapełniły się uczniami. 3 września rozpoczął się rok szkolny 2018/2019. W Chorzowie uroczysta inauguracja miała miejsce w Zespole Szkół Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego przy ul. Ryszki 55.
Dziś pierwszy dzwonek, a za rok...mercedes

Remont budynku trwa od września 2016 roku. | fot. INFORSERWIS Chorzowianin.pl

Wybór placówki nie był przypadkowy, ponieważ to właśnie w popularnej "piątce" uczy się najwięcej młodych chorzowian.

Od września 2016 roku przebudowano już znaczną część budynku, wymieniono instalację elektryczną i centralnego ogrzewania, zdemontowano ścianki i sufity, a także wymieniono płyty podłogowe. Remont części dydaktycznej właśnie się zakończył.

Czytaj też: "5" przechodzi metamorfozę

– To największa szkoła w Chorzowie, dlatego sprawne przeprowadzenie remontu było dla nas priorytetem. Prace prowadzone były segmentami, tak aby cały czas mogły odbywać się tam lekcje – tłumaczy prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Nadal trwa przebudowa basenu, który znajduje się w szkole. Będzie on wyposażony m.in. w zestaw sygnalizacji falstartu i nawrotu, podświetlenie boczne i podnośnik dla osób niepełnosprawnych zamontowany w niecce basenu.

Z nowoczesnego obiektu młodzi sportowcy i mieszkańcy będą mogli korzystać już w przyszłym roku.

– To będzie Mercedes wśród basenów. Mamy nadzieję, że będą tu pływać przyszli olimpijczycy – wyjaśnia dyrektor szkoły Wojciech Niezgoda. 

Całkowity koszt remontu ZSS nr 1 to ok. 17 mln zł, a finansowany jest on przede wszystkim ze środków unijnych. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego Chorzów otrzymał na ten cel 13.272.756,61 zł.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.