Dziwna substancja na tafli popularnego zbiornika

Chorzowianin 2019-04-23
W Wielką Sobotę ukazała się smutna informacja dla wszystkich Chorzowian. Na stawie w Żabich Dołach pojawiła się substancja ropopochodna.
Dziwna substancja na tafli popularnego zbiornika

fot. chorzowianin.pl

Plama przy linii brzegowej miała ok. 200 metrów, a jej szerokość wynosiła w przybliżeniu 5 metrów. Na miejscu zjawiło się 5 zastępów Straży Pożarnej z Chorzowa oraz 3 jednostki Straży Chemicznej Gliwice Łabędy. Usuwanie substancji trwało od rana do godzin wieczornych. Po oczyszczeniu tafli wody strażacy zabezpieczyli teren barierkami wzdłuż szuwarów od północnej strony zbiornika. Próbki cieczy zostały pobrane przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Akcją dowodziła Państwowa Straż Pożarna, a Policja jest w trakcie ustalania osoby odpowiedzialnej za zdarzenie. Jego przyczyny na chwilę obecną nie są jeszcze znane, jednak najprawdopodobniej substancja została wprowadzona do zbiornika przez nieznanego sprawcę. Czyjaś głupota, bądź nieodpowiedzialność naraziła na szwank miejską przyrodę oraz budżet. Sprowadzenie na miejsce zdarzenia ośmiu wozów strażackich, policji i firmy zajmującej się usuwaniem odpadów chemicznych wygenerowało bardzo duże koszty. Czekamy na wyniki analizy próbek wykonane przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, o których będziemy informować na bieżąco.

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.