Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus!” już po raz trzeci!

Chorzowianin 2012-05-31 | Komentarzy: 0
Leeland, jeden z najpopularniejszych młodych zespołów amerykańskiej chrześcijańskiej sceny muzycznej 7 czerwca br. po raz pierwszy zagra w Polsce! Muzycy wystąpią obok najlepszych polskich wykonawców w ramach III edycja Koncertu „Bądź jak Jezus!”, który w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w Mysłowicach.
Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus!” już po raz trzeci!
 Koncert „Bądź jak Jezus!” stał się już tradycją naszego regionu. Po raz pierwszy odbył się w 2010 roku i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Śląska. W ramach poprzednich edycji wystąpili m.in.: TGD, Andrzej Lampert, Magda Anioł, Arka Noego, FPS, Chili My i wielu innych znakomitych muzyków, którym udało się zgromadzić 10-tysięczną publiczność.

Po raz pierwszy w tym roku gościem Koncertu będzie zagraniczny zespół. Leeland, grający rock progresywny z bardzo wyraźnym ewangelicznym przesłaniem, jest obecnie jednym z najpopularniejszych zespołów chrześcijańskich w USA. Członkowie grupy pochodzą z Teksasu, a ich założyciel, Leeland Dayton Mooring, jest autorem prawie całości repertuaru grupy. Leeland czterokrotnie był nominowany do Nagrody Grammy. Ich występ w ramach „Bądź jak Jezus!” będzie zarazem jedynym koncert zespołu w Polsce. Oprócz gości zza oceanu, w ramach tegorocznego Koncertu zagrają znakomici polscy muzycy, którzy będą promować projekt Wniebowzięci – inicjatywę, w ramach której wykonawcy, a zarazem autorzy słów i kompozycji, połączyli swoje talenty, by podzielić się owocami wiary i zawierzenia Bogu. Są to m.in.: Mietek Szcześniak, Monika Kuszyńska, Mate.O, Agnieszka Grączkowska, Kasia Lampert. W czasie Koncertu „Bądź jak Jezus!” wystąpi także zespół Anty Babylon System, który niedawno wydał swoją nową płytę, raper Besiu , a specjalnie dla najmłodszych słuchaczy zagrają Trąbki Jerycha.

Koncert „Bądź jak Jezus!” jest przede wszystkim próbą, jak dotąd bardzo udaną, stanięcia RAZEM ponad podziałami. Od trzech lat co roku uczestniczą w nim ludzie w różnym wieku, z rozmaitym bagażem doświadczeń życiowych, o odmiennych poglądach, wierze, relacji z Bogiem, poszukujący celu życia i tacy, którzy są go zupełnie pewni – okazuje się, że każdy z nas ma w sobie coś ważnego, dobrego, czego może nauczyć innych. Powodem do ogromnej radości jest to, że potrafimy być razem, zrozumieć siebie i cieszyć się swoją obecnością bez względu na różnice między nami. Zaproszenie na Koncert kierujemy wszystkich, którzy chcą na chwilę przystanąć w codziennej bieganinie i zachwycić się życiem. W sposób szczególny zapraszamy rodziny – czas, byśmy zobaczyli, że różnica pokoleń może być błogosławieństwem, a nie przekleństwem. W czasie Koncertu oprócz świetnej muzyki i spotkań z ciekawymi ludźmi, będzie także okazja do kupienia wartościowych książek i płyt, zjedzenia smacznej przekąski oraz zabawy dla najmłodszych.

Koncert „Bądź jak Jezus!” odbędzie się już 7 czerwca br., w Mysłowicach na Kąpielisku Słupna – niech nie zabraknie nikogo!
Organizatorem Koncertu jest Fundacja Światło-Życie, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Abp Metropolita Katowicki Wiktor Skworc, Poseł do Parlamentu Europejskiego Prof. Jerzy Buzek oraz Prezydent Mysłowic Edward Lasok. Wśród patronów medialnych jest redakcja portalu i pisma Chorzowianin.pl

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.