Energetyzujące porozumienie

Chorzowianin 2009-03-03
Vettenfall rozpoczął współpracę z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Chorzowie. Umowę uroczyście podpisano 24 lutego.
Energetyzujące porozumienie
- Przyjrzeliśmy się kilkunastu szkołom w województwie śląskim wybraliśmy tą w Chorzowie – mówi Julia Komander, koordynator współpracy. – Przekonała nas ilość ambitnych uczniów, absolwentów i kierunki oferowane przez placówkę – dodaje.

Głównym celem porozumienia jest wpieranie przez firmę procesu kształcenia zawodowego w obszarze energetyki. Vattenfall proponuje uczniom nie tylko możliwość odbycia ciekawej praktyki i zdobycia cennego doświadczenia, ale również liczne szkolenia dotyczące sprawnego funkcjonowania na obecnym rynku pracy. Do tego dochodzą konkursy, panele dyskusyjne połączone z wyjazdami do obiektów energetycznych, a także spotkania ze specjalistami firmy. Najpilniejsi uczniowie mogą liczyć na bezpłatne kursy i egzaminy SEP.

- Jedną z ambicji firmy jest bycie pracodowacą z wyboru – podkreśla Tomasz Rodziewicz, wiceprezes Vattenfall Network Services Poland. - Ta inicjatywa wpisuje się doskonale w realizację naszej strategii. Współpraca ze szkołą powinna zapewnić nam w przeszłości pracowników, szkole zaś dumę z sukcesów swoich wychowanków. Postaramy się pokazywać młodzieży, że każda godzina spędzona na nauce jest kapitałem, z którego korzystać można przez całe życie. Joachim Otte, I zastępca prezydenta Chorzowa, zaznaczał, że zarówno szkołą jak i Vattenfall w ciągu wielu lat zapracowały na dobrą opinię. – Myślę, że wybór tej szkoły był bardzo dobry. Jako miasto zawsze promujemy firmy, które z nami współpracują. A na tej współpracy najbardziej skorzysta młodzież.

Krystian Biadacz dyrektor, ZSTiO nr 3, cieszył się z nowych możliwości. – Dla większości uczniów Vattenfall do tej pory kojarzył się tylko z płaceniem rachunków za prąd. Muszą poznać i zobaczyć ogromny potencjał tej firmy. Dzięki nawiązanej współpracy chcielibyśmy przyciągać do naszej szkoły najzdolniejszych uczniów.  T. Rodziewicz nie ukrywał, że nowa, zaangażowana kadra będzie w przyszłości bardzo potrzebna. – Myślę, że w oczach absolwentów będziemy postrzegani jako wiarygodny i stabilny pracodawca.
wojz

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.