„Gymba bydzie mi sie śmioła”. Włodarczyk zaprasza na memoriał

Chorzowianin 2019-06-04 | Komentarzy: 0
- Nie ma to jak startować u siebie - napisała Anita Włodarczyk, która od niedawna jest ambasadorem województwa śląskiego. Mistrzyni olimpijska, świata i Europy w rzucie młotem zachęca do przyjścia na Stadion Śląski 16 czerwca. W Memoriale Janusza Kusocińskiego wystartuje wiele gwiazd z kraju i zagranicy.
„Gymba bydzie mi sie śmioła”. Włodarczyk zaprasza na memoriał

Anita Włodarczyk startowała już na Stadionie Śląskim. W 2018 r. była druga w Memoriale Kusocińskiego | Fot. Marcin Bulanda

Już tylko niespełna dwa tygodnie pozostały do 65. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Po raz drugi z rzędu zawody odbędą się w Chorzowie - tym razem w niedzielę, 16 czerwca (początek o godz. 14.30, otwarcie bram stadionu od 13.00).

Jedną z największych gwiazd mityngu będzie Anita Włodarczyk. Najlepsza młociarka świata w tym roku postara się o zwycięstwo w Chorzowie (w 2018 r. ustąpiła Amerykance Gwen Berry).

Włodarczyk nie może już doczekać się występu na Stadionie Śląskim. - Nie ma to jak startować u siebie - napisała w mediach społecznościowych. Mistrzyni olimpijska, świata i Europy w rzucie młotem pochodzi z Rawicza, ale od niedawna jest ambasadorem województwa śląskiego oraz chorzowskiej areny.

Następnie zaś Włodarczyk "przemówiła" śląską gwarą. "Byda richtig rado jak przydziecie z familiom na zawody. Gymba bydzie mi sie śmioła jak Wos wszystkich tam zobocza" - tymi słowami zwróciła się do kibiców.

Przypominamy, że wstęp na 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego jest bezpłatny.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.