Handball znów sprawia im radość

Chorzowianin 2019-03-21 | Komentarzy: 0
Końcówka rundy zasadniczej była udana w wykonaniu piłkarek KPR Ruch. - Sześć punktów dało nam lekki oddech, ale nie osiedliśmy na laurach. Chcemy zapewnić sobie utrzymanie i wygrywać dla naszych wiernych kibiców - mówi prezes Klaudiusz Sevković, jednocześnie podkreślając, że o jego klubie dawno nie było tak głośno w mediach. Duża w tym zasługa Iwony Niedźwiedź.
Handball znów sprawia im radość

Fot. Marcin Bulanda

Dwa tygodnie temu piłkarki ręczne KPR Ruch znajdowały się w niewesołej sytuacji. Po ośmiu kolejnych porażkach miały jedynie trzy punkty przewagi nad ostatnim zespołem tabeli (który po sezonie walczyć będzie w barażach z ekipą z I ligi). Wystarczyły jednak dwa zwycięstwa (25:22 z Koroną Handball Kielce i 25:23 z UKS PCM Kościerzyna), by nastroje zdecydowanie się poprawiły.

Cieszy zwłaszcza ostatnia wygrana. Po pierwsze, Kościerzyna to bezpośredni rywal Ruchu w walce o utrzymanie. Zwyciężając na Kaszubach, "Niebieskie" odskoczyły UKS-owi na dziewięć punktów. Po drugie, wreszcie odczarowały obcą halę (czekałuy na to prawie rok).

- Zakończyliśmy rundę zasadniczą w bardzo dobrych nastrojach, końcówka była dobra. Widać, że piłka ręczna znów sprawia dziewczynom radość, bawią się nią. Sześć punktów dało nam lekki oddech, ale nie osiedliśmy na laurach. Chcemy wygrać w play-outach jak najwięcej meczów - podkreśla prezes KPR Ruch Klaudiusz Sevković.

Faza play-out toczy się o miejsca 7-11. Ruch rozegra w niej osiem spotkań. Pierwsze - 30 marca, w hali MORiS, o godz. 17.00. Zespół Krzysztofa Przybylskiego zmierzy się… ponownie z UKS PCM Kościerzyna. W przypadku wygranej odskoczy rywalowi w walce o utrzymanie na 12 punktów (a jednocześnie zapewni sobie lepszy bilans meczów bezpośrednich).

- Teraz to Kościerzyna musi się martwić bardziej niż my, ale ciągle pamiętamy, co stało się w zeszłym sezonie. Zwyciężyliśmy na wyjeździe z Jelenią Górą, wyprzedzaliśmy ją o sześć czy siedem punktów, ale później drużyna ta wygrała wszystko do końca, a my nie (w efekcie Ruch zajął 11. miejsce i musiałby bić się w barażach, ale wycofali się z nich pierwszoligowcy - przyp. red.) - przypomina Krzysztof Zioło, wiceprezes "Niebieskich".

Nerwówki z ubiegłego roku tym razem nikt nie bierze pod uwagę. - W dalszym ciągu głównym celem jest utrzymanie, ale jak będziemy grali tak jak ostatnio, to nie powinno być z tym problemu. Nie chcemy patrzeć tylko na Kościerzynę, ale także w górę tabeli. Spróbujemy przeskoczyć jak najwięcej drużyn, które są przed nami. Przede wszystkim zaś chcemy zwyciężać dla naszych kibiców. Sezon zasadniczy był trudny, za dużo w nim nie wygraliśmy, a mimo to kibice byli wierni. Teraz chcemy im się odpłacić jak najlepszą grą - dodaje Klaudiusz Sevković.

Ruch nie tylko poprawił swoją sytuację w tabeli Superligi, ale także w rankingach medialności klubów. Duża w tym zasługa Iwony Niedźwiedź, doświadczonej rozgrywającej, wielokrotnej reprezentantki Polski, która od kilkunastu dni jest w chorzowskim klubie.

- Iwona swoją osobowością popchnęła ten wózek do przodu. W debiucie w Kościerzynie wprawdzie bramki nie zdobyła, ale za to wykonała inną pracę. Obrona była skoncentrowana na niej, więc Iwona wypracowywała pozycje do rzutu koleżankom, m.in. Madzi Drażyk. Ten transfer to nie tylko dobry ruch sportowy, ale także medialny. Tyle co ostatnio o Ruchu mówiono i pisano… Widać to zwłaszcza w mediach społecznościowych. Pojawiliśmy się także w Canal Plus (Iwona Niedźwiedź pełni rolę eksperta w tej stacji - przyp. red.). Choć Magazyn Superligi dotyczy ligi męskiej, to w ostatnich dwóch wydaniach mówiło się o nas. Kamera C+ była na meczu w Kościerzynie. Rośnie więc także wartość marketingowa Ruchu, będzie nam łatwiej pozyskać partnerów i sponsorów - cieszy się Sevković.

W czwartek Niedźwiedź, wraz z inną zawodniczką KPR Ruch Katarzyną Masłowską, udała się na zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej.

Pozostałe "Niebieskie" trenują z myślą o pierwszym meczu w fazie play out. Dominika Nimsz, która w ostatnim meczu podkręciła kostkę, ma być gotowa do gry. Znak zapytania trzeba postawić przy bramkarce Karolinie Kuszce, której zabrakło w dwóch spotkaniach. - Miała badanie rezonansem. Kolano po większym wysiłku jeszcze się odzywa, więc być może będzie potrzebny jeszcze kilkudniowy odpoczynek - informuje Krzysztof Zioło.

Terminarz fazy play-out (o miejsca 7-11)
23. kolejka: KPR Ruch
- UKS PCM Kościerzyna (30.03., godz. 17.00)
24. kolejka: pauza
25. kolejka: KPR Ruch - Piotrcovia (13-14.04.)
26. kolejka: Korona Handball Kielce - KPR Ruch (17.04.)
27. kolejka: KPR Ruch - KPR Jelenia Góra (24.04.)
28. kolejka: UKS PCM Kościerzyna - KPR Ruch (27-28.04.)
29. kolejka: pauza
30. kolejka: Piotrcovia - KPR Ruch (11-12.05.)
31. kolejka: KPR Ruch - Korona Handball Kielce (15.05.)
32. kolejka: KPR Jelenia Góra - KPR Ruch (25.05.)

(fab)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.