Po wyborach czas do pracy

Chorzowianin 2010-12-30 | Komentarzy: 24

Trzecia sesja Rady Miasta przebiegła szybko i sprawnie. Nie obyło się jednak bez przytyków i emocji.

Chorzów po wyborach

Chorzowianin 2010-12-27 | Komentarzy: 47

Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa i Joachim Otte, zastępca przewodniczącego Rady Miasta komentują pierwsze tygodnie pracy po wyborach samorządowych. Zapraszamy do obejrzenia naszych rozmów.

Lider dwóch dekad

Chorzowianin 2010-12-18 | Dołącz do dyskusji

Był prezydentem Chorzowa blisko dwadzieścia lat. I choć to rekord na skalę kraju, nigdy nie przywiązywał do tego specjalnej wagi. Robił swoje, żył pracą, wygrywał kolejne wybory samorządowe, a czas mijał. Okazało się jednak, że staż prezydencki Marka Kopla zaczyna być coraz większym balastem, wykorzystywanym konsekwentnie (i skutecznie) przez jego konkurentów politycznych.

Ślubowanie prezydenta

Chorzowianin 2010-12-15 | Komentarzy: 24

Podczas II sesji Rady Miasta, we wtorek 14 grudnia, uroczyste ślubowanie złożył nowy prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Marek Kopel, dotychczasowy prezydent oraz jego niedawni zastępcy Joachim Otte i Marian Salwiczek zostali wiceprzewodniczącymi Rady Miasta. Wybrano również przewodniczących stałych komisji RM. Czytaj relację i zobacz video.

Andrzej Kotala wygrał różnicą 281 głosów

Chorzowianin 2010-12-04 | Dołącz do dyskusji

Zakończyła się II tura wyborów prezydenta. Andrzej Kotala zyskał poparcie 50,59% głosujących, a Marek Kopel zdobył 49,41% głosów. Frekwencja była o 12 procent niższa niż w pierwszej turze. Wyniosła 27,3%.

Przewodniczący wybrany jednogłośnie

Chorzowianin 2010-12-03 | Dołącz do dyskusji

24 głosy za, ani jednego przeciw i żadnego wstrzymującego się. Tak wyglądały wybory przewodniczącego Rady Miasta. Ponownie został nim Henryk Wieczorek z koalicji Wspólny Chorzów.

Przed drugą turą

Chorzowianin 2010-12-02 | Dołącz do dyskusji

Rozmowa z Markiem Koplem, urzędującym prezydentem Chorzowa, ubiegającym się o reelekcję z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny Chorzów”.

Lokalna siła

Chorzowianin 2010-12-01 | Dołącz do dyskusji

Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Wspólny Chorzów jest zwycięzcą tegorocznych wyborów do Rady Miasta. Kandydaci tego lokalnego ugrupowania zdobyli 14 z 25 mandatów. O kolejną kadencję walczy kandydat Wspólnego Chorzowa na prezydenta miasta Marek Kopel.

Opinie znanych chorzowian po pierwszej turze

Chorzowianin 2010-12-01 | Dołącz do dyskusji

Roman Liczba, Ryszard Sadłoń, Marek Walancik, Florian Lesik. Przeczytaj, co sądzą o wynikach wyborów do Rady Miasta.

Henryk Mercik: To porozumienie mnie nie przekonuje

Chorzowianin 2010-11-30 | Dołącz do dyskusji

Rozmowa z Henrykiem Mercikiem, Miejskim Konserwatorem Zabytków w Chorzowie, członkiem Ruchu Autonomii Śląska, nowo wybranym radnym Sejmiku Wojewódzkiego:

Komentarze kandydatów po wyborach

Chorzowianin 2010-11-25 | Komentarzy: 6

Jak zareagowali na swój wynik wyborczy i komitetu, który reprezentowali. Co będą robić po wyborach, kogo poprą w drugiej turze. Zebraliśmy komentarze kandydatów na prezydenta po niedzielnych wyborach.

Przedstawiamy radnych szóstej kadencji

Chorzowianin 2010-11-25 | Dołącz do dyskusji

W niedzielnych wyborach chorzowianie wybrali nową Radę Miasta. W porównaniu z radą poprzedniej kadencji pojawiły się cztery nowe twarze. To nie jest ostateczny skład rady miasta. Ulegnie on zmianie po drugiej turze wyborów.

Marek Kopel: Wybory bardzo korzystne

Chorzowianin 2010-11-23 | Komentarzy: 2

Dla Marka Kopla wynik wyborczy jest bardzo dobry. Wolałby wygrać w pierwszej turze, ale zdaje sobie sprawę z tego, że jego kontrkandydaci są bardzo znanymi osobami w mieście. Z kampanią ruszy za tydzień. Na razie chce dać odetchnąć sobie i wyborcom. Zobacz najnowszy komentarz video.

Będzie druga tura! Marek Kopel kontra Andrzej Kotala

Chorzowianin 2010-11-23 | Komentarzy: 3

W wyborach na prezydenta Chorzowa Marek Kopel uzyskał 45,14% głosów, Andrzej Kotala 21,45%, a Maria Nowak 17,74%. Do Rady Miasta weszły cztery ugrupowania. Wspólny Chorzów zyskał 14 mandatów, Platforma Obywatelska 7, Prawo i Sprawiedliwość 3, a Sojusz Lewicy Demokratycznej 1. Frekwencja wyniosła 37,95%.

Andrzej Kotala: Jesteśmy pełni optymizmu

Chorzowianin 2010-11-22 | Komentarzy: 1

Dla Andrzeja Kotali wybory są niewątpliwym sukcesem. Jest zadowolony, że w Radzie Miasta PO zwiększyła liczbę radnych do siedmiu. Najbliższe dwa tygodnie to ciężka praca, spotkania z wyborcami i przekonywanie wyborców. Zobacz najnowszy komentarz video.

Znamy radnych szóstej kadencji

Chorzowianin 2010-11-22 | Dołącz do dyskusji

W Radzie Miasta szóstej kadencji zasiądzie 14 radnych koalicji Wspólny Chorzów, 7 Platformy Obywatelskiej, 3 Prawa i Sprawiedliwości i radna Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Podajemy listę radnych zgodnie z podziałem na listy i okręgi wyborcze.

Jak przebiegały wybory samorządowe?

Chorzowianin 2010-11-21 | Dołącz do dyskusji

Otwarcie lokali, szczątkowe informacje o frekwencji, wiadomość o skradzionej fladze, zdjęcia głosujących kandydatów. Tak relacjonowaliśmy przebieg wyborów samorządowych 2010. Czytaj zapis naszej relacji.

Przedstawiciele naszego okręgu w Sejmiku Wojewódzkim

Chorzowianin 2010-11-21 | Dołącz do dyskusji

W wyborach 21.11 wybraliśmy przedstawicieli do sejmiku województwa śląskiego. Przedstawiamy kandydatów, którzy uzyskali najlepsze wyniki do sejmiku w Okręgu nr 5.

Nie zmarnuj głosu

Chorzowianin 2010-11-20 | Dołącz do dyskusji

Już w najbliższą niedzielę, 21 listopada, odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy zadecydują, kto dostanie się do Rady Miasta i sejmiku wojewódzkiego. Głosować będziemy także na prezydenta Chorzowa.

Wirtual pomoże w realu?

Chorzowianin 2010-11-17 | Komentarzy: 1

Są tacy, którzy twierdzą, że kampania w internecie jest skuteczniejsza. Twierdzą, że im więcej znajomych na Facebooku, tym więcej głosów w wyborach. Sprawdziliśmy, jak kandydaci do chorzowskiego samorządu radzą sobie z kampanią w sieci.

Pożegnanie z radnymi

Chorzowianin 2010-11-12 | Komentarzy: 5

Piąta kadencja Rady Miasta dobiegła końca. Obrady ostatniej, pięćdziesiątej czwartej, sesji odbyły się 10 listopada. Radni i prezydent podsumowali swoją czteroletnią działalność.

Przepytujemy kandydatów na prezydenta

Chorzowianin 2010-11-04 | Dołącz do dyskusji

Jerzy Bogacki, Marek Kopel, Andrzej Kotala, Maria Nowak, Cezary Stryjak i Grzegorz Tkacz. Sześciu kandydatów ubiega się o urząd prezydenta Chorzowa. Zobacz, jaki mają program wyborczy i co chcą zmienić w mieście. [TV]

Grzegorz Tkacz: Piąte miejsce będzie sukcesem

Chorzowianin 2010-11-03 | Komentarzy: 11

Grzegorz Tkacz to najmłodszy kandydat na prezydenta Chorzowa. Zobacz, co go skłoniło, by wystartować w wyborach.

Andrzej Kotala: Nigdy nie mów nigdy

Chorzowianin 2010-11-03 | Komentarzy: 1

O tym co zrobił w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku i o tym, co zamierza zrobić w Chorzowie opowiada Andrzej Kotala, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Chorzowa.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 11 [12] 13 14 15 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.