Życie to (nie) teatr

Chorzowianin 2009-10-15 | Dołącz do dyskusji

Życie to (nie) teatr

„Kamyk w bucie” Igora Šebo, najnowsza realizacja Teatru Rozrywki, to przede wszystkim historia kobiety, matki, aktorki. Opowieść o poszukiwaniu sensu życia, miłości, zdradzie. Historia o dylematach współczesnych pań: o tym jak pogodzić macierzyństwo i karierę, jak stworzyć ciepło domowego ogniska.

Muzyczny bieg ze słowem

Chorzowianin 2009-10-14 | Dołącz do dyskusji

Muzyczny bieg ze słowem

W dżdżyste sobotnie popołudnie, w miejscu, gdzie niebo zdaje się być w zasięgu naszej dłoni, odbyło się niezwykłe spotkanie, podczas którego dźwięk, obraz, a przede wszystkim słowo przypominało o podopiecznych hospicjum, którzy odeszli.

Energiczne urodziny Shakin` Dudi

Chorzowianin 2009-10-07 | Dołącz do dyskusji

Energiczne urodziny Shakin` Dudi

W sobotę, 10 października, rusza 29. edycja Rawy Blues. Największego i najważniejszego festiwalu bluesowego w Polsce. W katowickim „Spodku” zagrają zespoły z kraju i z zagranicy, w tym gwiazdy światowego formatu.

Kolorowy, jesienny podkład

Chorzowianin 2009-10-06 | Dołącz do dyskusji

Kolorowy, jesienny podkład

Ponad 1600 młodych ludzi 1 października szukało najlepszego miejsca w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. Pogoda chociaż kapryśna, okazała się dla artystów łaskawa. Odbył się VI piknik malarski „Sielskie klimaty”.

Niesłychane Niekochanie

Chorzowianin 2009-10-05 | Dołącz do dyskusji

Niesłychane Niekochanie

Po raz pierwszy w historii chorzowski zespół PIN zagra swoje utwory w wersji klasycznej. Realizacja tego niecodziennego pomysłu wydarzy się w sobotę 17 października w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Wszystko w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego.

Wygodne buty i piękna oprawa

Chorzowianin 2009-09-22 | Dołącz do dyskusji

Wygodne buty i piękna oprawa

20 par przyjechało z całej Polski. Tańczono m.in. walca, quickstepa, sambę, cza-czę, jive’a. W V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego Osób Niewidomych i Słabowidzących „Śląska Karolinka” każdy dał z siebie wszystko. [ZOBACZ FILM]

Chorzów przed Chinami

Chorzowianin 2009-09-15 | Dołącz do dyskusji

Chorzów przed Chinami

– To nieco odmienne, nowatorskie, wręcz eksperymentalne widowisko – zapowiadał premierę spektaklu muzyczno-baletowego „The Poems of Chopin” Antoni Sobczyk, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury. Widowisko zainaugurowało rok kulturalny w ChCK.

Nie tylko dla melomanów

Chorzowianin 2009-09-15 | Dołącz do dyskusji

Nie tylko dla melomanów

Opera, operetka, koncerty muzyki poważnej, kabarety, śląskie biesiady to jedne z wielu propozycji Chorzowskiego Centrum Kultury w tym roku. Nie zabraknie też znanych nazwisk.

Kolorowy świat folkloru

Chorzowianin 2009-09-09 | Dołącz do dyskusji

Kolorowy świat folkloru

Zespoły z Serbii, Indonezji, Niemiec, Włoch, Turcji, Rosji, Polski i Nepalu uczestniczyły w XXII Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Folklorystycznym, który trwał od 29 sierpnia do 6 września br.

„Wesołe” ma 50 lat

Chorzowianin 2009-09-02 | Dołącz do dyskusji

„Wesołe” ma 50 lat

Już w najbliższą sobotę, 5 września, Wesołe Miasteczko będzie obchodzić swoje 50 urodziny. Każdy, kto w ten dzień odwiedzi lunapark będzie mógł m.in. za darmo pojechać legendarnym Diabelskim Młynem. Organizatorzy przewidzieli też wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych, które będą się odbywały na trzech scenach scenach. Zobacz program.

Chopin na otwarcie

Chorzowianin 2009-09-02 | Dołącz do dyskusji

Chopin na otwarcie

Program uroczystej inauguracji nowego Roku Kulturalnego w Chorzowskim Centrum Kultury wypełni premierowy pokaz widowiska muzyczno-baletowego „The Poems of Chopin”. Wydarzenie rozpocznie się na scenie ChCK 12 września br. o godz. 19.00.

Las rusztowań w Rozrywce

Chorzowianin 2009-08-25 | Dołącz do dyskusji

Las rusztowań w Rozrywce

Trwa remont Teatru Rozrywki. Poprawi się akustyka dużej sceny i warunki oświetleniowe. Najbardziej zadowoleni będą członkowie orkiestry. Już nie będą musieli ściskać się w małym kąciku na prawym balkonie. Budowane są nowe pomieszczenia zaplecza i ponadtrzykrotnie większy orkiestron.

Biało-czerwone U2

Chorzowianin 2009-08-12 | Dołącz do dyskusji

Biało-czerwone U2

Scena jak gigantyczny pająk, olbrzymia flaga, „Droga Mleczna”, przeboje nucone przez 70 tysięcy widzów. Koncert irlandzkiej grupy U2 na Stadionie Śląskim był jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń roku. - To była noc, której nie da się zapomnieć – dziękował publiczności Bono, lider zespołu.

U2 na horyzoncie

Chorzowianin 2009-08-03 | Dołącz do dyskusji

U2 na horyzoncie

Bilety na ten koncert dostępne były od 20 marca. Tego dnia, minutę po północy, ruszyła sprzedaż internetowa. Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku w Polsce już jutro! Na Stadionie Śląskim w ramach trasy koncertowej „360° Tour” wystąpi irlandzka grupa U2.

Mel Gibson na urodzinach Królewskiej Huty

Chorzowianin 2009-07-15 | Dołącz do dyskusji

Mel Gibson na urodzinach Królewskiej Huty

Król pruski Wilhelm I, na mocy aktu erekcyjnego, nadał Królewskiej Hucie prawa miejskie. Zrobił to 18 lipca, 141 lat temu. Z okazji tej rocznicy, w najbliższą sobotę o godzinie 21 w „Sztygarce”, publiczność będzie mogła zobaczyć Mirosława Neinerta, w niemal już kultowym spektaklu „Kolega Mela Gibsona”.

Jeszcze ich nie znasz?

Chorzowianin 2009-07-08 | Dołącz do dyskusji

Jeszcze ich nie znasz?

Gmyru, bober-zwierz, Kekacz, Czempion wychodzą na ulicę, by pokazać się światu. Hip-hipowy skład „Nieznani Wykonawcy” dorobił się pierwszego minialbumu.

Przed północą jest słonecznie

Chorzowianin 2009-07-08 | Dołącz do dyskusji

Przed północą jest słonecznie

III wyjazd naukowy Curie-Słowak. Roskilde, Helsingor, Lillehammer, Trondheim, Oslo, Kopenhaga to tylko większe spośród miast na planie skandynawskiej podróży. Uczniowie chorzowskich ogólniaków z pewnością zapamiętają ją na długo.

Momenty były

Chorzowianin 2009-07-01 | Dołącz do dyskusji

Momenty były

Od pewnego czasu mam wrażenie, że Teatr Rozrywki stara się długością spektakli rekompensować widzom ceny biletów. A przecież nie trzeba tego robić. Myślę, że nawet lepiej, jeśli po krótkim spektaklu widzowie opuszczą salę z poczuciem, że warto było wydać kilkadziesiąt złotych.

Dla ciała i ducha

Chorzowianin 2009-06-16 | Dołącz do dyskusji

Dla ciała i ducha

Odpust w parafii św. Antoniego upłynął w tym roku nie tylko pod znakiem „Rodzinnego Festynu u Antonika”.

Teatr w plenerze

Chorzowianin 2009-06-16 | Dołącz do dyskusji

Teatr w plenerze

6 tysięcy widzów obejrzało plenerową prezentację musicalu „Jesus Christ Superstar”.

Jeszcze nie wieczór

Chorzowianin 2009-06-03 | Dołącz do dyskusji

Jeszcze nie wieczór

Kino Panorama Chorzów (ul. Wolności 19/21) zaprasza na film „Jeszcze nie wieczór” w reżyserii Jacka Bławuta. Wspólnie z kinem przygotowaliśmy dodatkową atrakcję.

Teatr pełen kibiców Ruchu

Chorzowianin 2009-05-27 | Dołącz do dyskusji

Teatr pełen kibiców Ruchu

Współpraca Ruchu i Teatru Rozrywki poszła krok dalej. W teatrze został zorganizowany benefis neibieskich. Powody dwa: rozpoczęcie dziewięćdziesiątego roku istnienia chorzowskiego klubu i zapewnienie sobie gry w ekstraklasie na przyszły sezon.

Muzealna dobra nocka

Chorzowianin 2009-05-19 | Dołącz do dyskusji

Muzealna dobra nocka

Pierwsza chorzowska noc muzeów zakończona sukcesem. Pięćset bezpłatnych biletów specjalnie przygotowanych na imprezę skończyło się jeszcze przed koncertem gwiazd Teatru Rozrywki. Największą furorę robiły pamiątkowe zdjęcia w samolocie nad Chorzowem i filmy animowane z czasów PRL-u. To już pewne, za rok kolejna edycja.

Jedyna taka noc

Chorzowianin 2009-05-12 | Dołącz do dyskusji

Jedyna taka noc

Chcesz zbudować Pałac Kultury z kartonowych klocków, wybić własnoręcznie pamiątkowy żeton albo zobaczyć, jak kiedyś robiono zdjęcia? Przyjdź do muzeum już w najbliższą sobotę. Po raz pierwszy w Chorzowie odbędzie się popularna w całej Europie Noc Muzeów.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 26 27 [28] 29 30 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.