Rocznicowa modlitwa

Chorzowianin 2011-02-16 | Dołącz do dyskusji

Rocznicowa modlitwa

18 lutego 2011 roku przypada 12 rocznica śmierci śp. ks. Henryka Markwicy, długoletniego proboszcza chorzowskiej parafii św. Jadwigi Śląskiej, moderatora Ruchu Światło-Życie archidiecezji śląskiej.

Opowiedzą o Tanzanii

Chorzowianin 2011-02-09 | Dołącz do dyskusji

Opowiedzą o Tanzanii

Jestem zafascynowany roślinnością Mwanzy. Po raz pierwszy w życiu widzę palmę z zielonymi kokosami(...). Tak na swoim blogu pobyt w Tanzanii opisuje ks. Emanuel Pietryga. W niedzielę, 13 lutego, proboszcz podzieli się wrażeniami.

Pożegnanie z kolędą

Chorzowianin 2011-01-25 | Dołącz do dyskusji

Pożegnanie z kolędą

Tradycyjne kolędy w nowych aranżacjach oraz zapomniane pieśni okresu Bożego Narodzenia usłyszeć będzie można 30 stycznia br. w kościele pw. św. Antoniego przy ul. Kopernika.

Chóralne kolędowanie

Chorzowianin 2011-01-17 | Dołącz do dyskusji

Chóralne kolędowanie

9 stycznia 2011 roku, to była w naszym mieście iście kolędowa niedziela. Dopełnił jej koncert, który zorganizowano w tydzień później.

Chorzowskie stajenki

Chorzowianin 2011-01-06 | Komentarzy: 1

Chorzowskie stajenki

Specjalnie z okazji Święta Objawienia Pańskiego przygotowalismy galerię chorzowskich szopek bożonarodzeniowych. Zapraszamy do oglądania.

Chorzowskie stajenki

Chorzowianin 2011-01-06 | Dołącz do dyskusji

Chorzowskie stajenki

Specjalnie z okazji Święta Objawienia Pańskiego przygotowalismy galerię chorzowskich szopek bożonarodzeniowych. Zapraszamy do oglądania.

Chorzowskie stajenki

Chorzowianin 2011-01-06 | Komentarzy: 1

Chorzowskie stajenki

Specjalnie z okazji Święta Objawienia Pańskiego przygotowalismy galerię chorzowskich szopek bożonarodzeniowych. Zapraszamy do oglądania.

Prof. Jerzy Buzek odebrał festiwalową Rybę

Chorzowianin 2010-12-29 | Dołącz do dyskusji

Honorowy patron festiwalu Stróżów Poranka, prof. Jerzy Buzek nie mógł uczestniczyć w finale imprezy, kiedy z okazji dziesięciolecia wręczono gościom pamiątkowe statuetki. Nic straconego.

Cud szopka z góry Redena

Chorzowianin 2010-12-23 | Komentarzy: 3

Diabeł tkwi w szczegółach? Na pewno nie w parafii św. Wawrzyńca. Tam najdrobniejsze elementy przygotowane z benedyktyńską precyzją pomogą zatrzymać się przy jak najbardziej anielskiej tajemnicy Bożego Narodzenia.

Odrobina szaleństwa z klasą

Chorzowianin 2010-11-17 | Dołącz do dyskusji

Pół tysiąca młodych ludzi spotkało się w Chorzowie na corocznym Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej. Brali udział w seminariach, warsztatach i koncertach. Sale lekcyjne Słowaka zamieniły się w sale noclegowe, gdzie na materacach nocowała młodzież z całego kraju.

Pielęgnowali małżeńskie więzy

Chorzowianin 2010-11-08 | Dołącz do dyskusji

„… i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci”. Niezmiennie, dozgonnie, po życia kres przysięgają sobie zakochani. Teraz tylko miód. Ale życie pisze swoje scenariusze…

Zakończył się festiwal chrześcijan

Chorzowianin 2010-10-29 | Dołącz do dyskusji

Jubileuszowy Festiwal Stróżów Poranka zakończył się. W wielu miastach w Polsce odbywały się imprezy, koncerty i spotkania z ludźmi, którzy do serca wzięli sobie dziesięć lat temu słowa Jana Pawła II o tym, by czuwać w latach nowego tysiąclecia.

Wyciągną choinkę z piwnicy

Chorzowianin 2010-10-13 | Dołącz do dyskusji

W roku Wielkiego Jubileuszu 2000 na Światowych Dniach Młodzieży w Rzymie Jan Paweł II powiedział do młodych: „Bądźcie stróżami poranka czuwającymi o świcie trzeciego tysiąclecia”. Papież zachęcał do odważnego przyznawania się do Chrystusa i do swoich ideałów.

Nowi proboszczowie w Chorzowie

Chorzowianin 2010-08-04 | Komentarzy: 1

Dwóch nowych proboszczów objęło urząd na terenie naszego miasta. Od 1 sierpnia ks. Damian Gajdzik kieruje parafią św. Floriana, a ks. Piotr Berger został proboszczem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie Batorym.

Czytali Jana Pawła II

Chorzowianin 2010-05-19 | Dołącz do dyskusji

Maraton czytania dzieł Jana Pawła II trwa na Śląsku. W inicjatywie wzięło udział między innymi Chorzowskie Centrum Kultury. We wtorek, w dniu 90. rocznicy urodzin Karola Wojtyły przez trzy godziny teksty papieskie czytało na zmianę 18 osób.

Florian czuwa nad miastem

Chorzowianin 2010-05-04 | Dołącz do dyskusji

16 lat temu ulicami Wolności, Strzelców Bytomskich, Żołnierzy Września i Reymonta przeszła procesja, jakiej Chorzów nigdy nie widział. W jej trakcie uroczyście przeniesiono relikwie św. Floriana z parafii św. Jadwigi.

Modlitwa za zmarłych

Chorzowianin 2010-04-21 | Dołącz do dyskusji

W czasie trwania żałoby narodowej w chorzowskich kościołach odbywały się msze święte w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem

Abp D. Zimoń: Zjednoczmy się w modlitwie

Chorzowianin 2010-04-12 | Dołącz do dyskusji

Komunikat po śmierci Prezydenta RP, jego małżonki oraz współpasażerów wygłosił abp Damian Zimoń, metropolita katowicki, honorowy obywatel Chorzowa. Przytaczamy go w całości.

Do Zmartwychwstania przez Krzyż

Chorzowianin 2010-03-29 | Dołącz do dyskusji

Tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową na ulicach Chorzowa zorganizowana została Droga Krzyżowa. W rozważaniach czternastu stacji wzięło udział kilkaset wiernych z trzech chorzowskich parafii [FOTO].

Triduum Paschalne - próba generalna

Chorzowianin 2010-03-24 | Dołącz do dyskusji

W Chorzowskim Ośrodku Liturgicznym odbyły się Warsztaty Muzyczne przed Triduum Paschalnym. Na trzydniowe spotkanie wokół liturgii trzech świętych dni męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przybyło ponad 120 osób z całej Polski [TV].

Kolędy za Bóg zapłać!

Chorzowianin 2010-02-01 | Dołącz do dyskusji

„Pożegnanie z kolędą” to tytuł koncertu, który w niedzielny wieczór odbył się w wypełnionym po brzegi Chorzowskim Centrum Kultury.

Chorzów ma nowego dziekana

Chorzowianin 2010-01-05 | Dołącz do dyskusji

Chorzów ma nowego dziekana

Ks. Eugeniusz Błaszczyk, proboszcz parafii św. Wawrzyńca od 1 stycznia jest nowym dziekanem dekanatu chorzowskiego. Zastąpił na tym stanowisku ks. Antoniego Klemensa, proboszcza parafii św. Józefa.

Rozśpiewany pięćdziesięciolatek

Chorzowianin 2009-12-02 | Dołącz do dyskusji

Rozśpiewany pięćdziesięciolatek

Ksiądz prałat Konrad Szweda, budowniczy chorzowskiego kościoła pw. św. Floriana i pierwszy proboszcz tutejszej parafii, miał jeden niezwykły zamiar. Chciał całą swoją parafię rozśpiewać. Myśl ta spowodowała, że zdecydował się założyć parafialny chór.

Pielgrzymka chorzowian

Chorzowianin 2009-09-23 | Dołącz do dyskusji

Pielgrzymka chorzowian

To już tradycja. Co roku w ostatnią sobotę września chorzowscy wierni spotykają się w Piekarach. Podobnie będzie w najbliższą sobotę.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.