Ewangelia lepsza od reklam

Chorzowianin 2009-08-19 | Dołącz do dyskusji

Ewangelia lepsza od reklam

Biskup gliwicki Jan Wieczorek celebrował w niedzielę w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej Mszę św. z okazji Pieszej Pielgrzymki Kobiet. Jak co roku w pielgrzymce wzięły udział chorzowianki.

Brylantowy jubileusz Antonika

Chorzowianin 2009-08-12 | Dołącz do dyskusji

Brylantowy jubileusz Antonika

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Chorzowie obchodzi w tym roku 75-lecie powstania kościoła. - Dzieło o koncepcji wielkiej – takimi słowami miał określić projekt kościoła św. Antoniego Adam Ballenstedt, architekt, który go zaprojektował.

Niecodzienni goście

Chorzowianin 2009-07-15 | Dołącz do dyskusji

Niecodzienni goście

Kolorowe stroje. Potężne głosy. Grzechotki oraz afrykańskie bębny - tam-tamy. W czwartek, 9 lipca, w Chorzowie gościła ewangelizacyjna grupa Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej. [TV]

Modlitwa w sercu stolicy

Chorzowianin 2009-06-09 | Dołącz do dyskusji

Modlitwa w sercu stolicy

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi – mówił trzydzieści lat temu podczas pielgrzymki do Polski Ojciec Święty Jan Paweł II. Na pamiątkę tego wydarzenia na pl. Piłsudskiego odsłonięty został krzyż. Chorzowianie mocno włączyli się w organizację tego wydarzenia.

Rodzina pod parasolem Maryi

Chorzowianin 2009-06-03 | Dołącz do dyskusji

Rodzina pod parasolem Maryi

Lało niemiłosiernie, ale chorzowskich pielgrzymów pogoda nie przestraszyła. Jak co roku licznie wzięli udział w corocznej pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.

W Chorzowie jak w Piekarach

Chorzowianin 2009-05-05 | Dołącz do dyskusji

W Chorzowie jak w Piekarach

- Potrzeba nam takiego przeżywania wiary, jakie było u św. Floriana – mówił abp Damian Zimoń, który w piętnastą rocznicę sprowadzenia do Chorzowa relikwii św. Floriana wspólnie z proboszczami chorzowskich parafii odprawił Mszę św. w intencji chorzowian.

Dotknąć ran Chrystusa

Chorzowianin 2009-04-07 | Dołącz do dyskusji

Dotknąć ran Chrystusa

Prześcieradło, w które zostało zawinięte ciało Pana Jezusa po zdjęciu z krzyża to największa relikwia chrześcijaństwa. Wielu nazywa je Piąta Ewangelią, którą swoją krwią napisał sam Chrystus.[TV]

Apel nie tylko dla harcerzy

Chorzowianin 2009-02-15 | Dołącz do dyskusji

Apel nie tylko dla harcerzy

Szesnasty dzień każdego miesiąca w parafii św. Barbary upływa pod znakiem Jana Pawła II. Co miesiąc w kościele na apelu jasnogórskim spotykają się harcerze chorzowskiego hufca.

Chorzowskie kolędowanie

Chorzowianin 2009-01-27 | Dołącz do dyskusji

Chorzowskie kolędowanie

Okres Bożego Narodzenia dobiega końca. Zobacz jak kolędowaliśmy w naszym mieście. Galeria zawiera koncerty kolędowe z różnych dzielnic i parafii miasta.

Święta to nie folklor

Chorzowianin 2008-12-24 | Dołącz do dyskusji

Święta to nie folklor

Rozmowa z ks. Ryszardem Nowakiem, moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie. Przez kilka tygodni przed świętami organizował w parafii św. Jadwigi spotkania, które miały na celu odnowienie wiary.

Szopka jest dla ludzi!

Chorzowianin 2008-12-24 | Dołącz do dyskusji

Szopka jest dla ludzi!

- Prawdziwa Śląska Szopka musi mieć odpowiednią ilość figur. Musi być Św. Rodzina, to oczywiste. Potem wielbłąd, wół, osioł, trzej królowie, jeden z nich jest czarnoskóry. Jeden zawsze klęczy – wylicza Leon Kampka. Pasjonuje się szopkami bożonarodzeniowymi od dwunastego roku życia.

Perła Chorzowa

Chorzowianin 2008-11-25 | Dołącz do dyskusji

Perła Chorzowa

Początkowo miała być to bardzo mała wystawa, a okazało się, że jest ekspozycją główną w muzealnych salach – mówił ks. Eugeniusz Błaszczyk, proboszcz parafii św. Wawrzyńca. Wystawę w Muzeum w Chorzowie otwarto 19 listopada.

Chorał lepszy niż SPA

Chorzowianin 2008-10-31 | Dołącz do dyskusji

Chorał lepszy niż SPA

POD NASZYM PATRONATEM: Czy chorał uzdrawia? Uczestnicy warsztatów w parafii św. Jadwigi są tego pewni na sto procent. Od 7 do 9 listopada, już po raz czwarty w Chorzowie odbyły się warsztaty chorałowe.

Wielki finał Stróżów

Chorzowianin 2008-10-22 | Dołącz do dyskusji

Wielki finał Stróżów

Jak co roku jesienią odbywa się koncert galowy Festiwalu Stróżów Poranka. Po raz pierwszy koncert odbył się nie w Teatrze Rozrywki, ale w Chorzowskim Centrum Kultury. W koncercie wzięli udział nie tylko muzycy kojarzeni ze sceną chrześcijańską.

Modlitwa w kolorze róż

Chorzowianin 2008-10-21 | Dołącz do dyskusji

Modlitwa w kolorze róż

Kiedy jedni twierdzą, że to tylko „klepanie zdrowasiek”, drudzy medytują tę modlitwę codziennie i wierzą, że to ona przynosi najlepsze owoce. O tym, że modlitwa różańcowa jest żywa jak nigdy zaświadczają chorzowskie róże różańcowe.

Na zawsze pozostał Wujkiem

Chorzowianin 2008-10-16 | Dołącz do dyskusji

– Żeby tobie dać ślub, to bym nawet do Szczecina pojechał! – powiedział Zofii Gadomskiej ks. Karol Wojtyła. Dotrzymał słowa. Ślub odbył się w Chorzowie, w parafii św. Antoniego. Karol Wojtyła był już wtedy biskupem.

Moc Ducha Świętego

Chorzowianin 2008-09-23 | Dołącz do dyskusji

– Chorzowskie parafie mają wspaniałych patronów, ale nad nimi wszystkimi góruje Duch Święty – stwierdził abp Damian Zimoń. Parafianie potwierdzają, że działanie Ducha Św. na terenie najmłodszej parafii dekanatu jest szczególne.

Chorzowianka w Togo

Chorzowianin 2008-09-15 | Dołącz do dyskusji

Chorzowianka w Togo

Dwa fakultety. Z teologii i matematyki. Doktorat i sporo publikacji naukowych. To wystarczy, by znaleźć odpowiednią posadę w kraju. Jolanta Kazak zdecydowała się jednak wyjechać za granicę. Będzie uczyła matematyki… na czarnym lądzie.

wstecz 1 2 3 [4]

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.