Inicjatywa w setną rocznicę odzyskania niepodległości

Chorzowianin 2018-06-20 | Komentarzy: 0
Organizowanie konkursów, spotkań, wspieranie inicjatyw obywatelskich związanych z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To tylko niektóre z celów Chorzowskiego Społecznego Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Inicjatywa w setną rocznicę odzyskania niepodległości

Od lewej Piotr Wróblewski, Maria Nowak, Jacek Nowak, Grzegorz Krzak, Adam Lisek | fot. www.facebook.com/Chorzowski-Społeczny-Komitet-Obchodów-Rocznicy-Odzyskania-Niepodległości

Komitet działa od drugiej połowy czerwca i jak wyjaśnia Jacek Nowak, radny, jeden z jego liderów, jest nieformalną grupą osób, które swój czas, zaangażowanie i umiejętności pragną poświęcić dla upamiętnienia rocznicy.

– Chcemy inicjować, wspierać i propagować działania upamiętniające tę rocznicę. Za szczególnie ważne uznajemy akcje i imprezy o charakterze edukacyjnym budujące postawy patriotyczne adresowane do młodego pokolenia – mówi Jacek Nowak.

Radny podkreśla, że do Komitetu może dołączyć każdy, kto chce wspierać jego działania. – Będziemy informować o wydarzeniach organizowanych przez władze państwowe i samorządowe, a także organizacje pozarządowe w Chorzowie i miastach ościennych. Planujemy organizować spotkania i konkursy. Już teraz zapraszamy wszystkich uczniów szkół chorzowskich do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym – mówi Jacek Nowak.

Konkurs odbędzie się w ramach zbliżających się obchodów 100-lecia odrodzenia państwa polskiego, które przypada w tym roku. Celem konkursu jest ukazanie i zainspirowanie miejscami lub obiektami związanymi z historią walk o odzyskanie lub utrzymanie niepodległości Polski. Miejsca lub obiekty te mogą być zlokalizowane na terenie całej Polski, a także poza jej granicami.

Więcej informacji o konkursie oraz o działaniach Chorzowskiego Społecznego Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości można znaleźć – tu.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.