Jagiellońska pełna smaków

Chorzowianin 2011-09-02 | Komentarzy: 0
Giancarlo Russo, Kurt Scheller i Theo Vafidis to utytułowani, profesjonalni kucharze. W sobotę na ulicy Jagiellońskiej zaprezentują oni pokaz sztuki kulinarnej. Tak rozpocznie się tegoroczna edycja „Chorzowskich Smaków”.
Jagiellońska pełna smaków
To już piąta edycja konkursu. Do „Chorzowskich Smaków” restauratorzy zgłaszali Potrawę Roku w 3 kategoriach: przystawka, danie główne i nowość w tegorocznej edycji - danie wegetariańskie. Dań konkursowych, w promocyjnych cenach i tylko w wybranych lokalach, można spróbować od 5 września do 23 października.  

Zwycięzcę „Chorzowskich Smaków” wybierze pod koniec października kapituła konkursu. - „Chorzowskie Smaki” już na stałe zagościły w naszym mieście. Tegoroczna, piąta edycja będzie z pewnością wyjątkowa i jest mi bardzo miło, że mogę zaprosić wszystkich mieszkańców regionu do odwiedzenia chorzowskich lokali gastronomicznych, gdzie przy smacznej i urozmaiconej kuchni, można sympatycznie spędzić czas – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa ds. gospodarczych, przewodniczący kapituły konkursu.

Na ulubione danie z menu „Chorzowskich Smaków” może głosować każdy. Wystarczy tylko odwiedzić stronę www.chorzowskiesmaki.chorzow.eu i wypełnić ankietę.

Zwycięzcą internetowego głosowania zostanie danie, które otrzyma największą bezwzględną liczbę głosów. Lokal serwujący wybrane przez internautów danie zostanie uhonorowany statuetką podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w październiku w Chorzowskim Centrum Kultury.

Tegoroczną edycję „Chorzowskich Smaków” ropocznie tzw. event kulinarny przy ul. Jagiellońskiej. Impreza odbędzie się, 3 września, o godzinie 11.00. Jej główną atrakcją będzie możliwość degustacji dań przygotowanych przez restauratorów biorących udział w konkursie oraz pokaz kulinarny zorganizowany przez profesjonalnych kucharzy.

- Chciałbym podziękować wszystkim restauratorom, którzy zgłosili swój udział w tegorocznej edycji konkursu. Ciekawe propozycje i inwencja kulinarna sprawiły, że jest ona wyjątkowo bogata, zarówno w dania oryginalne, wyszukane jak i te, które znamy od dawna – mówi Marcin Michalik. - Życzę powodzenia i wielu zadowolonych klientów, którzy są najlepszą reklamą dobrego lokalu, a tylko przecież takie starują w konkursie „Chorzowskie Smaki” - dodaje.

Program sobotniego spotkania:

11:00 – powitanie przez prowadzącego i uroczyste otwarcie eventu przez władze miasta 
11:15 – występ tenora Sylwestra Targosza – Szalonka
11:30 – mini wywiady z restauratorami – wręczenie czeków upominków od „Bastry”
11:50 – zapowiedzi pokazów kulinarnych
12:00 – 13:00 pokaz kulinarny Giancarlo Russo
13:00 – 14:00 pokaz kulinarny Kurta Schellera
14:00 – występ tenora Sylwestra Targosza – Szalonka
14:15 – mini wywiady z restauratorami – wręczenie czeków upominków od „Bastry”
14:30 – 15:30 pokaz kulinarny Teo Vafidisa
15:30 – mini wywiady z restauratorami – wręczenie czeków upominków od „Bastry”
16:00 – występ tenora Sylwestra Targosza – Szalonka

Zobacz listę lokali zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu i propozycje dań. Kliknij tu
 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.