Jak kupić auto dostawcze do 3,5 tony?

Chorzowianin 2019-01-22
Małe samochody dostawcze są niezwykle popularnymi pojazdami. Kiedy masz firmę budowlaną lub remontową pojazd tego typu jest niezbędny. Łączy w sobie stosunkowo dużą ładowność oraz niewielkie gabaryty. Te dwa czynniki są bardzo ważne, o ile nie najważniejsze. Wiadomo im większa powierzchnia transportowa, tym więcej rzeczy można zabrać. Jednak mniejsze gabaryty pojazdu to mniejsze koszty eksploatacyjne oraz komfort jazdy ponieważ możemy bez problemu praktycznie wszędzie wjechać i zaparkować.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jak kupić auto dostawcze do 3,5 tony?

Mały może dużo

Z pewnością małe auta dostawcze są niedocenianą grupą produktów w świadomości odbiorców. Rynek ten jest bardzo dynamiczny i od kilku lat obserwujemy bogatą ofertę marek oraz konfiguracji, które pozwala wybrać najbardziej dopasowana opcje do naszej działalności. Najpierw musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jakie środki możemy przeznaczyć na samochód. To będzie odpowiedź na pytanie, czy kupujemy nowy pojazd, czy wystarczy nam używany. Jednak słysząc słowo “nowy” nie trzeba od razu bać się wysokiej ceny. Najtańsze, prosto z salonu można kupić już do 38 tys. zł na przykład Fiat Fiorino, czy Dacia Dokker.  Oczywiście jest to podstawowa wersja pojazdu, jednak mamy pewność, że nasze auto będzie sprawne i nie trzeba nic dokładać na początku. Jeśli jestesmy jednak na samym początku naszego biznesu może warto rozglądnąć się za używanymi pojazdami. Dobrym wyjściem w tym wypadku na znalezienie okazji będą aukcje komornicze. Zdarza się, że możemy tam trafić na pojazdy, które są jeszcze na gwarancji ich producenta, a cena jest odpowiednio niższa.

Koszty eksploatacji

Mając firmę powinniśmy je uwzględnić podczas wybierania pojazdu. Kupić auto to jedno, ale utrzymać je to drugie. Kupując auto używane musimy pamiętać, że na początku z pewnością będzie wymagało napraw. Druga sprawa, że jeśli zamierzamy je mocno eksploatować powinniśmy się przygotować na częste wizyty w serwisie. Pomijając już fakt kolejnych kosztów naprawy, jeśli auto stoi w serwisie to nie możemy wtedy pracować. Dodatkowo trzeba pamiętać o kosztach ubezpieczenia, dlatego kupujmy auto, którego parametry pasują do naszych realnych potrzeb. Dzięki temu koszty ubezpieczenia nas nie przerosną. Jeśli mówimy o kosztach to należy pamiętać o dobrym ubezpieczeniu, nie tylko OC ponieważ w przypadku stłuczki wynikającej  naszej winy musimy swój pojazd naprawić na własny koszt. Można wykupić ubezpieczenie typu autocasco lub dedykowane pod użytkowników małych samochodów dostawczych jak np. https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance


 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.