Jak przyłączyć budynek do sieci ciepłowniczej?

Chorzowianin 2019-02-19
Mapa odbiorców ciepła sieciowego w województwie śląskim z roku na rok wzbogaca się o nowe obiekty. Wśród budynków, które najczęściej i najchętniej przyłączają się do miejskiej sieci są obiekty sportowe, placówki kulturalno-oświatowe, osiedla mieszkaniowe, a także budynki użyteczności publicznej. Proces przyłączenia nie jest trudny i składa się zaledwie z 4 kroków. Dodatkowo, nowi odbiorcy ciepła z sieci mają możliwość uzyskania szeroko pojętego wsparcia od przedstawicieli elektrociepłowni CEZ Chorzów.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jak przyłączyć budynek do sieci ciepłowniczej?

Jak wygląda procedura?

Wniosek o wydanie informacji o możliwości przyłączenia do sieci

W celu sprawdzenia, czy istnieje możliwość przyłączenia danego budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej należy zwrócić się do lokalnego dystrybutora ciepła z wnioskiem o wydanie informacji o możliwości przyłączenia. Taki wniosek może złożyć zarządca/administrator budynku, jak również spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa.

Wniosek o wydanie warunków technicznych przyłączenia

Jeśli dystrybutor potwierdzi możliwość przyłączenia budynku do sieci oznacza to zielone światło do działania, czyli złożenia wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączenia. Do wniosku należy dołączyć dokument potwierdzający prawo do korzystania z obiektu, do którego będzie dostarczane ciepło oraz plan zabudowy lub szkic sytuacyjny, określający lokalizację tego obiektu w stosunku do istniejącej sieci ciepłowniczej.

Zawarcie umowy o przyłączenie

Kolejnym i tym samym przedostatnim krokiem procedury przyłączeniowej jest złożenie wniosku o przyłączenie obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej, który to stanowi podstawę do zawarcia umowy o przyłączenie obiektu do sieci. Umowa ta określa zobowiązania stron w zakresie realizacji przedsięwzięcia.

Zawarcie umowy sprzedaży ciepła

Na 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia dostawy ciepła odbiorca wypełnia i składa w siedzibie lokalnego dystrybutora ciepła wniosek o zawarcie umowy sprzedaży ciepła oraz podpisuje umowę sprzedaży. Po jej podpisaniu i złożeniu wniosku o uruchomienie dostawy ciepła wystawiane jest zezwolenie na włączenie obiektu do sieci cieplnej. Dostawa ciepła do przyłączonego obiektu zostaje uruchomiona wraz z datą podpisania zezwolenia na włączenie obiektu do sieci.

Ile to kosztuje?

Deweloperzy oraz zarządcy budynków, którzy planują przyłączenie obiektu do sieci ciepłowniczej w obszarze zasilania CEZ Chorzów, mają możliwość uzyskania szeroko pojętego wsparcia od przedstawicieli elektrociepłowni. Specjaliści pomogą w załatwieniu formalności i pozyskaniu znaczącego dofinansowania inwestycji, której celem jest podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej, a tym samym wymiany sytemu ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej na bezpieczny, komfortowy i zdecydowanie bardziej ekologiczny. Warto pamiętać, że z uwagi na fakt, że cena ciepła z miejskiej sieci jest zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, odbiorcy mogą cieszyć się stabilnym kosztem użytkowania ciepła, a także są chronieni przed niespodziewanymi podwyżkami cen.


 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.