Jak ułatwić sobie przeprowadzkę do Anglii?

Chorzowianin 2019-01-22
Chociaż Brexit nadal jest realnym zagrożeniem dla osób planujących wyjazd do Anglii, to jednak nie powstrzymuje to Polaków przed poszukiwaniem pracy w tym właśnie miejscu. W jaki sposób można wtedy ułatwić sobie przeprowadzkę do nowego domu?
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jak ułatwić sobie przeprowadzkę do Anglii?

Lepsza płaca, szersze perspektywy rozwoju, nowe wyzwania – przeprowadzki do Anglii nadal są bardzo powszechne. Wiele osób decyduje się początkowo na czasowy wyjazd do pracy do tego kraju. Część z nich postanawia pozostać w nim na dłużej.

Przeprowadzka do Anglii może być nie lada wyzwaniem, jeśli nie zaplanujemy jej odpowiednio. O czym warto więc pamiętać, aby zmiana miejsca zamieszkania odbyła się bez problemów?

Przygotowania zacznij z wyprzedzeniem

Niezależnie od tego, czy zamierzamy przeprowadzić się z niemalże całym mieniem, czy tylko z jego częścią, zawsze warto przygotować się do tego z wyprzedzeniem. Pozostawienie wszystkiego na ostatni moment to proszenie się o kłopoty.

W zależności od ilości mienia i formalności związanych z przeprowadzką (rezygnacja z mediów, odsprzedaż czy wynajem mieszkania, załatwienie spraw w bankach) warto zacząć swoje przygotowania nawet na kilka miesięcy przed planowanym terminem.

Posprzątaj przed przeprowadzką

Przeprowadzka to dobra okazja do tego, aby zrobić generalne porządki. Podczas nich można wtedy wydzielić część rzeczy, których tak naprawdę nie będziemy potrzebowali i nie będziemy chcieli zabrać ich ze sobą do nowego lokum.

Generalne porządki także warto wykonać prędzej. Część niepotrzebnych rzeczy będzie można wtedy także odsprzedać albo oddać je potrzebującym osobom.

Przeprowadzka samemu czy z pomocą?

Przed przenosinami trzeba również zastanowić się nad tym, czy zajmować się nimi samodzielnie, czy też poszukać usług firm, które się w tym specjalizują.

Samodzielnie zorganizowana przeprowadzka będzie z pewnością tańsza, ale warto wskazać, że nie zawsze będzie wygodna, szybka, a czasami w ogóle nie będzie możliwa. Przeprowadzki organizowane we własnym zakresie to najlepszy wybór wtedy, gdy mienia do przewiezienia jest niewiele lub dysponujemy odpowiednim samochodem i czasem do ich przetransportowania na miejsce.

Jeśli nie mamy auta, rąk do pomocy, a także nie mamy czasy i zależy nam na wygodzie, warto wybrać pomoc zewnętrznych firm, które mogą wtedy dopasować się do naszych indywidualnych wymagań w tym zakresie.

Kurier, busy czy firma przeprowadzkowa?

Osoby zainteresowane pomocą firm w przeprowadzce do Anglii mogą skorzystać z kilku różnych rozwiązań w tym właśnie zakresie. Wśród nich znajdują się:

l skorzystanie z usług firmy kurierskiej

l przekazanie mienia firmie przewozowej

l wybranie firmy przeprowadzkowej

Firma kurierska w cenie od około 100 do 200 złotych jest w stanie przewieźć dla klienta paczkę o ciężarze do 30 kilogramów i wyznaczonych wymiarach w regulaminie. To dobry wybór wtedy, gdy chcemy przetransportować ubrania lub różne drobiazgi na miejsce. Niestety, zlecenie przewozu gabarytów takich jak meble nie będzie wtedy już opłacalne.

Także można skorzystać z usług firm przewozowych, które obsługują regularnie trasy busami pomiędzy Polską a Anglią. W tym przypadku również możemy zlecić przewóz mniejszych pakunków. Najczęściej konieczne jest osobiste odebranie paczki na przystanku lub w siedzibie firmy, ale niektóre z nich oferują też usługi door-to-door, tak jak firmy kurierskie. Ceny na ogół są niższe niż u kurierów.

Gdy z kolei zależy nam na kompleksowych usługach przeprowadzkowych, wraz z przewiezieniem mienia, a także jego wynoszeniem, wnoszeniem, pakowaniem, sprzątaniem po przeprowadzce, warto wybrać firmy przeprowadzkowe, na przykład takie jak Jupiter Przeprowadzki. Pełna oferta dostępna jest na stronie pod adresem: http://jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-anglia.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.