Jaki Śląski?

Chorzowianin 2009-02-25
Współpraca sąsiadujących ze sobą Stadionu Śląskiego, Centrum Handlowego AKS Carrefour oraz Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie owocuje kolejnymi wspólnymi przedsięwzięciami.
Jaki Śląski?
W miniony czwartek, 19 lutego, w pasażu CH AKS odbyło się otwarcie kolejnej wystawy „Zobacz Śląski – wczoraj, dziś, jutro”. Tym razem motywem przewodnim jest przyszłość „Kotła czarownic”, jak bywa nazywany chorzowski obiekt.

Ekspozycja składa się z makiety stadionu w skali 1:500, przedstawiającej jak wyobrażają go sobie projektanci po zadaszeniu, a także zdjęć przywodzących na myśl największe piłkarskie wydarzenia związane ze stadionem. Można również zobaczyć komputerową prezentację stadionu po przebudowie, gotowego do przyjęcia uczestników Euro 2012. Zamysłem zarządu województwa śląskiego jest aby chorzowska wystawa była prezentowana w kolejnych hipermarketach i przyczyniała się do promocji obiektu oraz idei rozgrywania meczów Mistrzostw Europy 2012 w Chorzowie.

W czwartkowym spotkaniu w Chorzowie gościli między innymi marszałek województwa śląskiego Bogusław Śmigielski, prezydent Chorzowa Marek Kopel, dyrektor Stadionu Śląskiego Marek Szczerbowski, przedstawiciele samorządu oraz działacze sportowi i sportowcy. Goście opowiedzieli o swoich wspomnieniach związanych z chorzowską areną.
– Stało się coś strasznego, że Stadion Śląski nie został wybrany do „czwórki” na Euro 2012. Ale nie tracimy nadziei i robimy wszystko, aby nasza arena była jak najlepiej przygotowana. Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Przekazanie zmodernizowanego stadionu do użytku powinno nastąpić 29 kwietnia 2011 roku. Docelowo będzie mieścił 55 tysięcy kibiców i będzie to drugi największy stadion w Polsce. Jeszcze przed Euro zamierzamy zorganizować w Chorzowie dużą imprezę lekkoatletyczną. Chcemy grać w pierwszej lidze z pozostałymi miastami starającymi się o mecze Euro – mówił marszałek województwa Bogusław Śmigielski. – Mecze podobnej rangi jak podczas Mistrzostw Europy już się na Śląsku odbywają. Właściwie już jesteśmy gotowi by sprostać temu zadaniu. Musimy jeszcze tylko podnieść standard. Plan zarządu województwa jest bardzo dobry i został wysoko oceniony przez przedstawicieli UEFA, którzy popierają chorzowską kandydaturę – dodał prezydent Chorzowa Marek Kopel.

O szczegółach trwającej modernizacji opowiedział Roman Sowiński – ekspert stadionowy. Podczas swojej prezentacji porównywał Stadion Śląski do najsłynniejszych aren piłkarskich Europy. Porównanie to było bardzo korzystne dla chorzowskiego giganta. Po modernizacji Śląsk będzie się mógł pochwalić jednym z najnowocześniejszych stadionów na Starym Kontynencie.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy Centrum Handlowego Carrefour AKS. Na zainteresowanych czeka również konkurs na temat historii Stadionu Śląskiego. Kupony z odpowiedziami należy wrzucać do przygotowanej urny. Zakończenie wystawy i losowanie nagród wśród uczestników konkursu przewidziano na 27 lutego 2009 o godz. 13.00.
 
adok

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.