Już ćwiczą doping

Chorzowianin 2009-02-03
Tylko 24 dni pozostały do Wielkich Derbów Śląska - meczu, który ma być wydarzeniem nie tylko pierwszej kolejki tegorocznych zmagań Ekstraklasy, ale całego sezonu. Kibice Ruchu ruszyli po bilety. Piłkarze harują na zgrupowaniu w Niechorzu.
Już ćwiczą doping
W minionym tygodniu rozpoczęła się sprzedaż bezpośrednia wejściówek na mecz Ruch Chorzów - Górnik Zabrze. Można je nabywać od poniedziałku do piątku (godz. 12.00-19.00), a także w soboty (10.00-16.00) w siedzibie klubu - wejście od strony płyty boiska. Zainteresowanie jest duże. Tworzą się kolejki, ale mimo to sprzedaż przebiega sprawnie.

Dla tych, którzy nie mają możliwości wybrać się na Cichą po bilet, pozostaje zakup przez internet (na stronie kupbilet.pl). W poniedziałkowy poranek witryna oferowała jeszcze ok. 5 tysięcy biletów. Można je rezerwować w sieci do 14 lutego, do północy.

Ile wejściówek już zostało sprzedanych? Działacze Ruchu szacują, że rozeszło się ponad 10 tysięcy biletów. Jest więc szansa na to, że 28 lutego Stadion Śląski wypełni się po brzegi. Duża w tym zasługa fan klubów „niebieskich” z okolicznych śląskich miast, których jest coraz więcej i które bardzo sprawnie szykują się na derby. Kibice Ruchu już nie mogą doczekać się ostatniej soboty lutego. Ostatnio ćwiczyli doping podczas meczu piłkarek ręcznych KPR Ruch z Łączpolem Gdynia.

Od 1 lutego klub rozpoczął swoją akcje promocyjną. Derby będą reklamowane w mediach i na billboardach. Wydarzenie przyciągnie także nową grupę sponsorów - już zapowiedziano, że piłkarze Ruchu wystąpią w meczu z Górnikiem w innych niż zwykle koszulkach. Tym razem będzie na nich logo trzech nowych sponsorów.

Tymczasem władze „niebieskich” powróciły do rozmów z przedstawicielami zabrzańskiego Górnika. Przypomnijmy, że obie strony wcześniej nie doszły do porozumienia w sprawie puli biletów dla gości. Ruch oferował gościom 7500 wejściówek, ale po zróżnicowanej cenie (2050 biletów za 15 zł, reszta po 30 zł). Górnik skłonny był zapłacić za wszystkie karty wstępu 20 zł. Teraz może dojść do spotkania „w pół drogi”. Chorzowianie zaproponowali zabrzanom sprzedaż całej puli 7500 biletów za 25 zł. Czy kompromis zostanie zawarty? Rozmowy klubów miały się zakończyć w tym tygodniu.

Do derbów w pocie czoła przygotowują się jedni z głównych aktorów tego widowiska. Piłkarze Ruchu do czwartku (5.02.) przebywają na zgrupowaniu w Niechorzu. Trener Bogusław Pietrzak nie oszczędzał swoich podopiecznych - w niektóre dni mieli aż trzy treningi! „Niebiescy” rozegrali także kilka gier kontrolnych. Zremisowali z I-ligową Flotą Świnoujście 1:1, pokonali zespoły z niższych lig: Wybrzeże Rewalskie 2:0 i Chemika Police 5:0. Jedyna porażka - 1:3 z Regą Trzebiatów - obciąża piłkarzy grających na co dzień w Młodej Ekstraklasie.

Dziś (4.02.) Ruch zagra jeszcze mecz z Kotwicą Kołobrzeg, a kolejny sparing - w sobotę z Widzewem Łódź - ma się już odbyć w Chorzowie (prawdopodobnie na bocznym boisku Stadionu Śląskiego). Będzie to jedyna okazja, by zobaczyć „niebieskich” w akcji. 11 lutego wylecą oni bowiem na drugie zgrupowanie - tym razem do tureckiej Alanyi.

(m)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.