Już za 3 dni Kajteroz wróci na ulice... nie tylko Chorzowa!

Chorzowianin 2019-03-18 | Komentarzy: 0
21 marca rowery miejskie wrócą na stacje po zimowej przerwie. Projekt ruszy już w pełnym wymiarze, a do dyspozycji mieszkańców będzie 46 stacji.
Już za 3 dni Kajteroz wróci na ulice... nie tylko Chorzowa!

fot. chorzowianin.pl

Chorzowski Rower Miejski czyli Kajteroz poszerzony został w tym roku o 31 nowych stacji. Aby z niego skorzystać wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na terminalu przy stacji albo pobrać odpowiednią aplikację na smartfona.

Wyczekiwany powrót chorzowskiego roweru miejskiego miał być połączony z eko-wyprawą na pierwszy dzień wiosny. Zgodnie z sugestiami mieszkańców, rajd ten przełożono na 27 kwietnia. W rajdzie można wziąć udział na własnym rowerze, bądź bezpłatnie wypożyczyć rower miejski. Zapisy i regulamin dostępne są na stronie www.kajteroz.pl. Zapisywać się można również w Cafe Cuma przy ul. Wolności 3 oraz we wszystkich bibliotekach miejskich w Chorzowie.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla miłośników jednośladów. Już wkrótce będzie można wypożyczyć rower w jednym mieście, a oddać w drugim. To efekt porozumienia wypracowanego między firmą Nextbike, a Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. Wszystkie zainteresowane gminy będą mogły skorzystać z tego rozwiązania. Koszty transportu rowerów do „rodzimych” stacji będzie pokrywać Metropolia. Należy podkreślić, że porozumienie obejmuje jedynie rowery standardowe, ponieważ oferty poszczególnych miast związane z rowerami typu tandem, rodzinny oraz cargo różnią się.

(ms)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.