Każdy po bilet!

Chorzowianin 2009-01-27
Dokładnie za miesiąc na Stadionie Śląskim rozegrane zostaną Wielkie Derby Śląska. Trwa mobilizacja kibiców „niebieskich”, bo to oni w przeważającej części wypełnią trybuny chorzowskiego „giganta”. Gościom przyznano nieco ponad 2 tysiące biletów.
Każdy po bilet!
W minionym tygodniu doszło do spotkania przedstawicieli Ruchu i Górnika w sprawie przyznania puli biletów dla fanów gości. W zeszłym roku Wielkie Derby Śląska obejrzało ok. 12 tys. sympatyków Górnika. Teraz władze „niebieskich” przeznaczyły dla nich 7500 wejściówek. Strony nie doszły jednak do porozumienia.

Ruch proponował regulaminowe 5 procent puli biletów (tyle klub Ekstraklasy zobligowany jest przygotować dla fanów gości), czyli 2050 wejściówek w cenie 15 zł, a do tego 5450 biletów za 30 zł. Zabrzanie na to się nie godzili, forsując swoje rozwiązanie - objęcie puli 7500 wejściówek w cenie 20 zł. Te z kolei nie zostało przyjęte przez władze „niebieskich”. W tej sytuacji Górnik dostanie tylko „regulaminowe” 2050 biletów za 15 zł.

Oznacza to, że dla fanów Ruchu pozostaje ok. 38 tysięcy kart wstępu. Czy Stadion Śląski 28 lutego wypełni się do ostatniego miejsca? Przedstawiciele klubu oraz szefowie Klubu Kibica nie mają wątpliwości, że tak. Część biletów już została zamówiona przez internet (można je rezerwować na stronie kupbilet.pl). We wtorek zaś ruszyła sprzedaż bezpośrednia, na stadionie przy ul. Cichej. Wejściówki (w cenach: od 15 zł do 350 zł) można kupować w dni robocze w godzinach 12.00-19.00, a także w soboty - 10.00-16.00. Wyjątkowo podczas WDŚ nie będą obowiązywały identyfikatory. Ich funkcję spełniać będzie bilet.

Trwa mobilizacja kibiców. W akcji promocyjnej klub zamierzają odciążać fan kluby. W sobotę odbyło się spotkanie z kibicami z Siemianowic, na którym gościli Wojciech Grzyb, Maciej Scherfchen, Artur Sobiech i Matko Perdijić. Wkrótce odbędą się spotkania także w innych miastach. Na Wielkie Derby wybiera się grupa fanów Atletico Madryt, którzy przyjaźnią się z kibicami Ruchu.

Po raz kolejny zmianie uległa godzina rozpoczęcia meczu z Górnikiem. Najpierw wyznaczono ją na 16.00, potem zmieniono na 18.15, by... powrócić do pierwotnej wersji. Decydujący głos w tej sprawie miała telewizja.

Tymczasem piłkarze Ruchu wyjechali na pierwsze zgrupowanie - do Niechorza. W jego trakcie rozegrają cztery sparingi. Do Chorzowa wrócą 5 lutego.

(m)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.