Kiedy warto kupić kołdrę 200x220 cm?

Chorzowianin 2018-11-09
Nawet najwygodniejsze łóżko nie zapewni odpowiedniego wypoczynku, jeśli nie będzie na nim miękkiej i ciepłej kołdry. Trudno sobie wyobrazić chłodne, zimowe noce bez komfortowego okrycia. Kołdrę dobieramy do rozmiaru łóżka. Jeśli jest ono duże, odpowiednia będzie kołdra 200x220 cm. Wybór rodzaju okrycia natomiast uzależniony jest od wielu czynników, m.in. temperatury otoczenia, liczby śpiących w łóżku osób oraz ich sposobu układania się do snu.
Kiedy warto kupić kołdrę 200x220 cm?

Kołdra 200x220 cm – idealny wybór dla dwojga

Rozmiar kołdry musi być dopasowany do wielkości łóżka, jednak to nie jedyne kryterium jej wyboru. Jeśli w łóżku śpią dwie osoby, potrzebne jest nieco większe okrycie, niż w przypadku jednoosobowego posłania. Wiele zależy także od parametrów wypoczywających osób. Wysokie lub o masywnej budowie wymagają nieco dłuższego i szerszego okrycia, takiego, jak kołdra 200 x 220 cm (https://yourhomestory.com.pl/sypialnia/koldry/220x200cm).  Liczy się również sposób spania. Jeśli jeden z partnerów lubi otulać się kołdrą lub przeciągać sporą jej część na swoją stronę, duże okrycie może zabezpieczać drugą osobę przed zmarznięciem. Nie możemy jednak tracić z oczu rozmiaru łóżka. Kołdra 200x220 cm nie będzie prezentować się estetycznie na zbyt wąskim i krótkim posłaniu. Sięgająca podłogi, stanie się podatna na zabrudzenia i nieefektowna. Zbyt wąska kołdra także nie udekoruje sypialni. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc wybór modelu nieco większego, niż rozmiary łóżka.

Całoroczna kołdra 200x220 cm

Jeśli rozwiązaliśmy już kwestię rozmiaru, czas zająć się rodzajem wypełnienia. W naszym klimacie potrzebne jest ciepłe okrycie zimą oraz przewiewne latem. Obok wciąż popularnych kołder z zawartością puchu lub pierza, coraz większym zainteresowaniem cieszą się kołdry 200x220 cm, wypełnione włóknem poliestrowym. Tego typu modele możemy znaleźć w ofercie sklepu YourHomeStory. Są lekkie i elastyczne, a dodatkowo posiadają właściwości antystatyczne. Poszycie z mikrowłókien jest nie tylko ciepłe, ale też przyjemne w dotyku i miękkie. Kołdry 200x220 cm z mikrofibry sprawdzą się zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim. Ich dodatkowym atutem jest atrakcyjna cena.

Łatwa w utrzymaniu czystości kołdra 200x220 cm

Decydując się na zakup dużej kołdry, warto wybrać wysokiej jakości, trwały model, który posłuży nam przez wiele lat, mimo intensywnego użytkowania i częstego prania. Dostępna w YourHomeStory, wykonana z mikrofibry kołdra 200x220 cm wyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia, jest wytrzymała i łatwa w utrzymaniu czystości. Każdą kołdrę bowiem trzeba regularnie poddawać czyszczeniu, by usunąć ewentualne zabrudzenia, drobnoustroje i roztocza. Te ostatnie giną tylko w bardzo gorącej wodzie, dlatego przed zakupem sprawdźmy, jaka jest maksymalna temperatura prania wybranego modelu. Kołdra 200x220 cm z mikrofibry może być prana nawet w 95⁰C. Po praniu błyskawicznie schnie, dzięki czemu szybko nadaje się do ponownego użytku. Jeśli kołdrę wykonano z wysokiej jakości materiału, pranie nie zniszczy jej i nie wpłynie na jej miękkość oraz elastyczność. Niskogatunkowe modele szybko tracą swoje właściwości, co nie pozostaje bez znaczenia dla komfortu ich używania.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.