Kolęda dla dzieci w Wietnamie

Chorzowianin 2013-01-07 | Komentarzy: 0
Mali Kolędnicy Misyjni wędrują po Chorzowie. Rozesłanie odbyło się 5 stycznia w parafii Ducha Świętego. Uczniowie Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół Integracyjnych, Zespołu Szkół Sportowych nr 2, Gimnazjum nr 3 oraz Szkół Podstawowych nr 13 i 15 odwiedzają placówki i instytucje ze swojej okolicy, pomagając w ten sposób rówieśnikom z krajów misyjnych. Tym razem pochylono się nad sytuacją dzieci wietnamskich.
Kolęda dla dzieci w Wietnamie

Wizyta Małych Kolędników Misyjnych z Zespołu Szkół Sportowych nr 2 w naszej redakcji. Z gitarą, nauczycielka języka angielskiego, Małgorzata Kierat. I Fot. Paweł Mikołajczyk

Grupa kolędników z Zespołu Szkół Sportowych nr 2 im Gerarda Cieślika odwiedziła 7 stycznia naszą redakcję. – Bierzemy udział w tym przedsięwzięciu już siódmy raz – mówi Ewa Olszewska, katechetka. – Z radością wracamy do miejsc, w których nasza wizyt jest oczekiwana.

Dzieci z opiekunami śpiewają kolędy i w jasełkowej atmosferze, poprzez krótkie wierszyki, przedstawiają temat przewodni akcji, a ponadto zostawiają w odwiedzanym miejscu materiały informacyjne i symboliczne upominki promujące ideę Papieskiego Dzieła Misyjnego, zbierając przy tym ofiary na rzecz akcji.

Adrian Kapałka jest swoistym weteranem kolędowania w Zespole Szkół Sportowych nr 2. Bierze udział w przedsięwzięciu już po raz czwarty. Tym razem, jako święty Józef, dumnie dzierży kolędniczą gwiazdę. Wcześniej trzykrotnie wcielał się w postać jednego z Trzech Króli.

Ola Powroźnik jest w grupie kolędników po raz drugi z rzędu. Poprzednio wcielała się w rolę dziecka Papieskich Dzieł Misyjnych, teraz jest aniołkiem.

Kolędnicy zgodnie podkreślają, że biorą udział w akcji bo lubią nieść pomoc potrzebującym. – Cieszę się, że jakieś dziecko w odległym kraju może mieć pożytek z mojego występu – stwierdza Ola.

W materiałach informacyjnych Małych Kolędników Misyjnych przeczytać można, że ubóstwo wśród wietnamskich dzieci jest większe, niż ujawniają to statystyki. Jedna trzecia małych Wietnamczyków cierpi z powodu niedożywienia. Wiele rodzin żyje w fatalnych warunkach sanitarnych, brakuje szczepień. Działalność misyjna na terenie Wietnamu jest oficjalnie zakazana, a chrześcijanie są prześladowani. Obecnie katolicy stanowią ok. 7 proc. ludności.
(k)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.