Komisariat II na Moniuszki

Chorzowianin 2008-10-24
Ostatnie dni komisariatów policji przy ul. Sobieskiego i Placu Piastowskim. 1 listopada policjanci przeprowadzą się na ul. Moniuszki, do budynku byłej dyrekcji Huty Kościuszko.
Komisariat II na Moniuszki
Komisariat przy ul. Moniuszki 11 to jedna z najnowocześniejszych tego typu siedzib w Polsce. Budynek jest monitorowany, przystosowany do osób niepełnosprawnych, ma specjalne strefy przeznaczone dla pracowników, jak i zatrzymanych. Jest przestronny, nowoczesny, posiada dużą ilość miejsc parkingowych. W jego pomieszczeniach przewidziano tzw. „niebieski pokój” służący do przesłuchań osób pokrzywdzonych. – Wszystko jeszcze pachnie nowością. Każdy policjant pracujący w Polsce pozazdrościłby takich warunków pracy – mówi podinsp. Krzysztof Szymonek, I zastępcą komendanta policji w Chorzowie.

Policjanci przyznają, że niczego nie likwidują, a tylko się reorganizują. - Po reorganizacji jednostki, spowodowanej oddaniem do użytku nowej siedziby komisariatu, na terenie miasta Chorzowa będą funkcjonowały ogółem dwa komisariaty. Komisariat I w Batorym oraz Komisariat II na ul. Moniuszki – mówi Dariusz Paniczek, rzecznik chorzowskiej policji. - Połączenie Komisariatów nie spowoduje żadnych zmian w działalności Policji. Na pewno nie zmniejszy się liczba patroli, bez zmian pozostaną również dzielnicowi oraz ich rejony działania. Jedyną uciążliwością dla mieszkańców Chorzowa, może być fakt zmiany przyzwyczajeń, w końcu Komisariat II na ul. Sobieskiego istnieje od 2 lipca 1947 roku - dodaje.

O zmianie siedzib chorzowskich komisariatów informują również, rozdawane przez chorzowskich funkcjonariuszy, ulotki. Po przeniesieni siedzib zmieni się tylko jedno – rejon 14 wraz z odpowiedzialnym za niego dzielnicowym podlegał będzie służbowo pod Komisariat I. – To dla wygody mieszkańców. Rejon ten obejmuje m.in. przedłużoną ul. Wolności i stamtąd bliżej jest do komisariatu w Batorym – tłumaczy D. Paniczek.

Budynek przy ul. Moniuszki policja otrzymała od władz Chorzowa w użytkowanie wieczyste w styczniu 2004 roku. Na prace remontowe z budżetu miasta w latach 2005-2007 trafiło 750 tys. zł. Całkowity koszt adaptacji pomieszczeń przekroczył 5 mln zł. Obsługę i załogę komisariatu tworzą 103 osoby.

Podinsp. Krzysztof Szymonek o nowym komisariacie w Chorzowie:
wojz

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.