Konna znów nie zawiodła

Chorzowianin 2011-09-01 | Komentarzy: 0
Chorzowscy policjanci z zespołu konnego stanęli na podium XIV Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej rozgrywanego w czeskiej Ostravie.
Konna znów nie zawiodła
W minioną sobotę, 27 sierpnia, w Ostravie odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej, w którym chorzowscy policjanci dwukrotnie stanęli na podium.

W zawodach uczestniczyli reprezentanci z trzech krajów: z Polski, Słowacji i Czech. Startujące pary – funkcjonariusz i koń- rywalizowali ze sobą w trzech konkursach, w każdym po 20 zawodników. Policjanci mieli do pokonania cross z przeszkodami, konkurs równoległy- w tym samym czasie na parkur wyjeżdżało dwóch zawodników, którzy pokonywali szereg przeszkód, ustawionych jak w lustrzanym odbiciu.

Ostatnią i zarazem najważniejszą konkurencją był policyjny tor przeszkód. Tutaj startujące pary musiały wykazać się odwagą i sprawnością. Policjanci na swoich wierzchowcach skakali przez płonące przeszkody, schodzili i wchodzili po schodach. Konie musiały wykazać się odpornością na huk wystrzałów z broni palnej. Podczas przejazdu między przeszkodami policjanci również mieli zadania do wykonania jak np. strącenie trzymaną w dłoni pałką służbową wyznaczonych celów.

Sierż szt. Mariusz Micek i jego koń Bunondol w crossie z przeszkodami zajęli zaszczytne III miejsce. Mł. asp. Karol Molęda startując na Jahranku w policyjnym torze przeszkód stanął na II stopniu podium.
 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.