Kronika policyjna

Chorzowianin 2009-02-26
Policjanci Sekcji Kryminalnej zatrzymali osiemnastoletniego chorzowianina, u którego ujawniono amfetaminę.
Kronika policyjna
W trakcie realizacji czynności przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci ujawnili pięć opakowań z białym proszkiem. Jak się okazało była to amfetamina o wadze ponad 15 gram. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada również telefon komórkowy, który został skradziony w grudniu ubiegłego roku. O losie zatrzymanego zdecyduje teraz Sąd. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w dniach od 23 do 27 lutego funkcjonuje linia telefoniczna dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, które zostały pokrzywdzone w wyniku przestępstw. Pod bezpłatnym nr telefonu 0 800 222 315 porad będą udzielać policjanci i psychologowie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
W dniach 23 - 27 lutego po raz kolejny obchodzony jest w Polsce Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W ramach akcji w sądach oraz prokuraturach zorganizowano dyżury sędziów, aplikantów sądowych, kuratorów i prokuratorów, w czasie których osoby pokrzywdzone mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień. Doświadczenia ostatnich lat wskazują, że akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i istnieje potrzeba jej kontynuowania.

Bezpieczny pieszy 2009

Ponad 400 uczniów zgromadziło się w czwartek, 19 lutego, w Zespole Szkół Sportowych nr 1 przy ul. Ryszki. Z najmłodszymi mieszkańcami Chorzowa spotkali się policjanci, strażacy, przedstawiciele ZHP Chorzów, firmy ERA, klubu rowerowego Przygoda oraz Sznupek. Spotkanie poświęcono promowaniu bezpieczeństwa dla dzieci. Sekcja Ruchu Drogowego KMP w Chorzowie przygotowała pokaz dotyczący bezpiecznych zachowań na drodze, połączony z konkursem. Przy współudziale klubu rowerowego zaprezentowano prawidłowe wyposażenie roweru oraz zasady bezpiecznego poruszania się rowerem. Przedstawiciele ZHP zaprezentowali krótki kurs pomocy przedmedycznej, a przedstawiciele straży pożarnej demonstrowali sprzęt i wyposażenie strażaków. Dodatkowo policjanci, pod patronatem stowarzyszenia IPA, przedstawili rożne techniki walk i obrony. Nie obyło się również bez występów szkolnego zespołu cheerleaderek. Dzieci biorące udział w spotkaniu otrzymały drobne upominki, które służą poprawie widoczności na drodze, a co za tym idzie poprawie bezpieczeństwa. Natomiast dzieci biorące udział w konkursach otrzymały specjalne nagrody.

Źródło: www.chorzow.slaska.policja.gov.pl  
 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.