Kronika policyjna

Chorzowianin 2009-03-10
Chorzowscy policjanci zatrzymali kolejnego pseudokibica, który podczas Wielkich Derbów Śląska brał udział w awanturze podczas przerwy w meczu.
Kronika policyjna
Podczas meczu piłki nożnej Ruch Chorzów - Górnik Zabrze, w trakcie przerwy kibice Ruchu wtargnęli na murawę stadionu i zaatakowali pracowników ochrony. Po analizie materiałów zatrzymano jednego z uczestników tych zajść. Usłyszy on zarzut udziału w bójce z niebezpiecznym narzędziem. Kolejne zatrzymania stadionowych chuliganów, jak twierdzą funkcjonariusze policji, są tylko kwestią czasu. Ciągle trwa bowiem analiza zebranego materiału dowodowego.

Areszt dla rozbojarza

Chorzowski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policji, i zatrzymał w areszcie sprawcę rozboju. Policjanci Sekcji Kryminalnej zatrzymali mieszkańca Chorzowa, który, jak podejrzewali, dokonał rozboju kilka dni wcześniej. Wśród jego rzeczy znaleziono skradzioną kartę bankomatową oraz skradziony telefon komórkowy. Trwają czynności zmierzające do ustalenia, czy nie ma on podobnych spraw na sumieniu. Dowody przestępstwa były na tyle wystarczające, że chorzowski sąd zastosował areszt tymczasowy wobec sprawcy. Za popełniony czyn grozi mu do 12 lat więzienia.

Dzielnicowa daje przykład

Podczas obchodu swojej dzielnicy, dzielnicowa usłyszała podejrzane odgłosy dochodzące z jednej z bram posesji. Po wejściu do bramy policjantka zauważyła mężczyznę trzymającego w ręku siekierę i manipulującego przy kłódce w drzwiach. 45 letni mężczyzna włamał się już do jednej za piwnic, skąd skradł m.in. siekierę i młotek. Przy pomocy tych narzędzi usiłował włamać się do następnego pomieszczenia. Szybkie i zdecydowane działanie dzielnicowej zakończyło złodziejską eskapadę.

Źródło: www.chorzow.slaska.policja.gov.pl   

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.