Kronika policyjna

Chorzowianin 2009-03-19
Dwudziestosiedmioletni kierowca potrącił, w pobliżu przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Dąbrowskiego i Omańkowskiej, siedemdziesięciopięcioletniego mężczyznę. Pieszy, mimo wysiłków lekarzy, zmarł.
Kronika policyjna
Do wypadku doszło we wtorek, 17 marca, około godziny 16.10. Policja apeluje do kierowców, jak i do pieszych uczestników ruchu drogowego o zwracanie szczególnej uwagi podczas przejeżdżania i przechodzenia w rejonie przejść dla pieszych.

Tytoniowy paser w areszcie

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 44-letniego chorzowianina, podejrzanego o paserstwo dużej ilości wyrobów tytoniowych. Prowadzący sprawę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach, którzy poszukiwali mężczyzny, przedstawili mu zarzuty nabycia i pomocy w dalszym zbyciu 143 000 paczek papierosów i... tony tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosły ponad 1.320.000 zł. Zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego 44-letni mężczyzna był poszukiwany przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach. Śledczy podejrzewali go o nabywanie od członków grupy przestępczej i dalszą sprzedaż dużych ilości wyrobów tytoniowych. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na tymczasowe aresztowanie pasera. Do tej pory w sprawie tymczasowo aresztowano osiem osób, a wobec siedmiu kolejnych prokurator zastosował dozory policyjne i poręczenia majątkowe. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie podejrzanych o wartości prawie 900.000 złotych. Prowadzący sprawę określają ją jako rozwojową i planują kolejne zatrzymania.

38 punktów w 10 minut

Chorzowska drogówka zatrzymała kierowcę BMW, który ulice Chorzowa i Bytomia pomylił z trasa rajdową. 13 marca, około 21.30, policjanci postanowili zatrzymać do kontroli jadące BMW. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać w kierunku Bytomia. Po drodze złamał kila przepisów ruchu drogowego (min. nie stosował się do sygnalizacji świetlnej). Swoją przygodę „pirat” zakończył w rowie jednej z ulic Bytomia. A aucie pozostawił swoją koleżankę, a sam uciekł. Na miejsce zdarzenia wrócił jednak kilka minut później. Jak się okazało mężczyzna nie posiada w ogóle prawa jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd Grodzki.

Źródło: www.chorzow.slaska.policja.gov.pl, www.slaska.policja.gov.pl 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.