Kryzys im nie straszny

Chorzowianin 2009-01-20
Znamy Chorzowskich Przedsiębiorców Roku! W poniedziałek, 12 stycznia w Teatrze Rozrywki zostały ogłoszone oficjalne wyniki konkursu. Laureatów wybrała kapituła na podstawie głosów oddanych między innymi przez czytelników Chorzowianina.
Kryzys im nie straszny
W kategorii handel najlepsza okazała się Handlowa Spółka Ruch sp. z o.o., którą kieruje Roman Grzybowski. – Dziękuję za oddane głosy oraz kapitule za wybór. To jest dowód na to, że panie i panowie, którzy pracują w naszych sklepach dają sobie świetnie radę – mówił szef spółki.
Wśród firm gastronomicznych główną nagrodę otrzymała Kawiarnia Cafe Milano. – Firma zaprasza do swojej kawiarni, przede wszystkim tych, którzy jeszcze nas nie odwiedzili – mówiła Aleksandra Gąsior, wiceprezes Cafe Milano. Najlepszą firma usługową w ubiegłym roku była firma Medicor. – Bardzo dziękuję za wyróżnienie. Szczególnie pacjentom, sympatykom naszej przychodni, pracownikom za rzetelną i sumienna pracę oraz mężowi. Jest to dla nas ogromny zaszczyt i mobilizacja do dalszej pracy – mówiła Agata Kamińska z firmy Medicor.

Kapituła przyznała dwa honorowe wyróżnienia. Za całokształt działalności i wspieranie idei konkursu uhonorowano Tadeusza Donocika, prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, który między innymi w rządzie Jerzego Buzka był szefem gabinetu ministra gospodarki i podsekretarzem stanu. – Trochę poczułem się emerytem. Życzę, by 2009 rok był źródłem satysfakcji, sukcesów, ponieważ dobre interesy robi się nie tylko, kiedy jest hossa, ale również wtedy, kiedy jest gorzej. Przedsiębiorcy działali w latach transfomacji systemowej, kiedy było o wiele gorzej niż obecnie. Mam nadzieję, że mimo kryzysu, uda nam się w 2009 roku osiągnąć sukcesy. Oby jak najmniej firm w Chorzowie doświadczyło negatywnych konsekwencji – życzył honorowy laureat.

Z okazji 130. Rocznicy powstania Cechu Rzemieślników, Przedsiębiorców i Handlowców w Chorzowie druga honorowa statuetka powędrowała do Jana Bienka, starszego cechu. – 130 lat to piękna i bogata tradycja wpisana w karty miasta. Jesteśmy z tego bardzo dumni. W imieniu środowiska rzemieślniczego pragnę na ręce organizatorów złożyć serdeczne podziękowania. Będzie to z pewnością piękna ozdoba naszego święta – mówił.

Tradycyjnie głos zabrał Marek Kopel, prezydent Chorzowa. – Jest potrzeba dostrzeżenia tych, którzy są dobrzy. Życzę lauretaom, by życie pokazało, że tytuł Przedsiębiorcy Roku był zasłużony – sstwierdził.

Po raz drugi w historii konkursu rozdane zostały nagrody w kategorii Chorzowski Przedsiębiorca Jutra. Nagroda przyznawana jest uczniom chorzowskich szkół, laureatom konkursu wiedzy na temat przedsiębiorczości

Konkurs dla uczniów wygrał Jan Trojanowski z Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Wyróżnienie specjalne otrzymał Marcin Kawka z Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Pozostałe wyróżnienia dostali Monika Kluba z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego, Dawid Łopot, z ZSTiO nr 4 im. Jana Śniadeckiego i Sebastian Wojdakowski z AZSO im. Juliusza Słowackiego.

Każdy laureat otrzymał nagrodę rzeczową i certyfikat uprawniający do zniżki czesnego w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości.
Konkurs na Chorzowskiego Przedsiębiorcę Roku powstał z inicjatywy Centrum Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenia Przedsiębiorców Miasta Chorzowa. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2003 roku i wtedy wybieraliśmy przedsiębiorcę roku 2002. Laureaci wybierani są w kategoriach gastronomia, handel i usługi. O zwycięstwie w poszczególnych kategoriach decydują czytelnicy, którzy oddali swój głos wysyłając wypełnione kupony zamieszczone m.in. w tygodniku Chorzowianin. O ostatecznym wyborze laureata decyduje kapituła konkursu.
pam

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.