Kto do Rady Miasta? PKW zarejestrowało komitety

Chorzowianin 2014-09-09 | Komentarzy: 0
W poniedziałek upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystartują w jesiennych wyborach samorządowych. O władzę w Chorzowie ubiegać się będą przedstawiciele komitetów lokalnych i partii politycznych.
Kto do Rady Miasta? PKW zarejestrowało komitety

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada | fot. arc chorzowianin.pl

Wybory odbędą się 16 listopada. Wybierzemy w nich radnych Chorzowa, sejmiku wojewódzkiego i prezydenta miasta.

W katowickiej delegaturze Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowano do poniedziałku, 8 września, pięć komitetów wyborczych. 28 sierpnia, jako pierwszy, zgłosił się Komitet Wyborczy Wyborców Nowoczesny Chorzów, dzień po nim zrobił to Komitet Wyborczy „Wspólnie dla Chorzowa”. W wykazie przyjętych zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego są też: KWW – Chorzów Razem, KWW Samorządowa Inicjatywa Mieszkańców i KWW Nowy Integralny Chorzów.

Po władzę w naszym mieście chcą sięgnąć też komitety ogólnopolskie zarejestrowane przez największe partie polityczne. Są to m.in. KW Platforma Obywatelska RP oraz Prawo i Sprawiedliwość. PKW przyjęła też zawiadomienie o utworzeniu komitetu Ruch Autonomii Śląska.

Komitety wyborcze do 7 października mają czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Te, które zarejestrują kandydatów do rady w co najmniej połowie okręgów, będą mogły do 17 października zgłosić kandydata na prezydenta.

Jeżeli podczas wyborów samorządowych nie poznamy zwycięzcy o fotel prezydenta, to 30 listopada przeprowadzona będzie druga tura głosowania. Przechodzi do niej dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem.

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.