Marketing – studia z dużymi tradycjami, jeden z najstarszych kierunków studiów

Chorzowianin 2019-06-03
Studia z zakresu marketingu cieszą się niezmienną popularnością niemal na całym świecie. Co ciekawe, marketing jest jednym z najstarszych kierunków studiów (jeśli mowa o czasach współczesnych). Bez wątpienia jest to związane z potrzebą kształcenia osób, które potrafią wypromować konkretną markę. Czy wciąż warto jednak studiować marketing?
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Marketing – studia z dużymi tradycjami, jeden z najstarszych kierunków studiów

Studia marketingowe w Chorzowie: czego można się na nich nauczyć?

Program studiów marketingowych w dużej mierze zależy od uczelni. Na uniwersytetach państwowych studia z zakresu marketingu zazwyczaj opierają się na teorii – studenci nie poznają żadnych narzędzi służących do analizy, nie są też zapoznawani z realiami branży marketingowej w takim kształcie, jaki jest obecnie. A warto przecież pamiętać, że skuteczny marketingowiec powinien wprawdzie znać niezbędną teorię, ale nie może być oderwany od realnych wymagań pracodawców i aktualnych trendów. Od kandydata na stanowisko managera wymaga się również znajomości odpowiednich narzędzi – absolwenci uniwersytetów często muszą zapoznawać się z ich działaniem na własną rękę. Warto zatem wybierać takie uczelnie, które przygotują kandydata do wykonywania powierzonych mu obowiązków. Ważne, by w programie studiów znalazły się np. zagadnienia związane ze sprzedażą, zarządzaniem projektami, analizą danych rynkowych, technikami sprzedaży bezpośredniej i internetowej czy zagadnienia związane z aktualnymi trendami w branży. Taką ofertę studiów można znaleźć np. w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie; informacje o programie, kadrze i umiejętnościach, które zdobędzie student, można znaleźć na stronie https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/marketing-i-sprzedaz.

Gdzie można pracować po studiach marketingowych?

Absolwenci marketingu bez problemu znajdą zatrudnienie przede wszystkim w agencjach reklamowych i interaktywnych, agencjach SEO/SEM oraz w działach sprzedaży i marketingu każdej firmy. Warto zresztą pamiętać, że każda firma potrzebuje osoby, która zna się nie tylko na reklamowaniu danej marki, ale będzie także sprawnie zarządzała projektami i sama zdiagnozuje ewentualne problemy. Marketingowiec często prowadzi także całą komunikację medialną firmy. Absolwenci tego kierunku sprawdzą się również jako przedstawiciele handlowi czy osoby, które zarządzają procesem sprzedaży.


 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.