McDonald's i Czarodzieje Uśmiechu charytatywnie po raz drugi

Chorzowianin 2011-09-20
Do 10 października można kupić płytę „Czarodzieje Uśmiechu 2”. Gwiazdy polskiej sceny muzycznej znów nagrały pro bono utwory z repertuaru Majki Jeżowskiej.
McDonald's i Czarodzieje Uśmiechu charytatywnie po raz drugi
Wszystkie piosenki zaśpiewane zostały w nowych aranżacjach z udziałem utalentowanych wokalnie dzieci. Wykonawcy zrezygnowali z honorariów, a całkowity dochód ze sprzedaży krążka zostanie przekazany Fundacji Ronalda McDonalda na realizację programu „NIE nowotworom u dzieci”. Płyta jest dostępna we wszystkich restauracjach McDonald’s na terenie całego kraju. Dzięki pozyskanym w ten sposób środkom możliwa będzie dalsza walka z nowotworami u najmłodszych poprzez wczesną diagnostykę oraz edukację lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w zakresie skutecznego wykrywania symptomów tej choroby.

Inicjatorką tego niezwykłego projektu muzycznego jest piosenkarka Majka Jeżowska. Już po raz drugi zaprosiła do współpracy znane gwiazdy sceny muzycznej. Tym razem piosenki z jej repertuaru nagrali Halinka Mlynkova, Małgorzata Ostrowska, Ania Szarmach, Kuba Badach, Łukasz i Paweł Golec oraz Ryszard Rynkowski. Każdy z wokalistów bezinteresownie poparł akcję wykonując jeden ze znanych utworów Majki w duecie z utalentowanym dzieckiem – laureatem Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i melodia”, jaki co roku organizowany jest w Radomiu.

„Czarodzieje uśmiechu 2” jest już drugą płytą zrealizowaną w ramach muzycznego projektu wspierającego działalność Fundacji Ronalda McDonalda. Pierwszy krążek z utworami z repertuaru Majki Jeżowskiej ukazał się w czerwcu 2010 r. i został sprzedany w rekordowym nakładzie 70 tys. egzemplarzy. W ciągu zaledwie dwóch tygodni płyta uzyskała status Podwójnej Platyny.

Również tym razem na liście utworów znalazły się najbardziej znane przeboje Majki Jeżowskiej. Możemy posłuchać w nowych, niezwykłych aranżacjach takich piosenek jak „Najpiękniejsza w klasie”, „Margarita” czy „Laleczka z saskiej porcelany”. Nie zabrakło też piosenki-hymnu „Otwórzmy serca” skomponowanej przez Majkę do słów Jacka Cygana specjalnie na potrzeby tego projektu charytatywnego. Tak jak i w przypadku pierwszej płyty wykonali ją wspólnie wszyscy zaangażowani w przedsięwzięcie artyści.

- Wszystkim nam, dużym i małym artystom biorącym udział w tym charytatywnym projekcie, zależy, aby poprzez familijne piosenki „otwierać serca“ na los chorych dzieci i jednocześnie „wyczarować uśmiechy“ na twarzach słuchaczy - mówi Majka Jeżowska, inicjatorka projektu, członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda – Dochód ze sprzedaży płyty jest naszą cegiełką w walce o jak najwcześniejsze wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci. Wierzymy, że wynik sprzedaży płyty „Czarodzieje Uśmiechu 2” co najmniej powtórzy zeszłoroczny sukces - dodaje.

Płytę oraz dodatkowe nagrody w postaci zestawów plastycznych dla najmłodszych, będzie można wygrać w cotygodniowym konkursie internetowym portalu Chorzowianin.pl

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.