Memoriał Kusocińskiego na Śląskim: oto pierwsze gwiazdy

Chorzowianin 2019-04-23 | Komentarzy: 0
Kamila Lićwinko zmierzy się ze znakomitą Rosjanką Mariją Łasickiene w konkursie skoku wzwyż. Oprócz tego 16 czerwca na Stadionie Śląskim - w 65. ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego - zobaczymy m.in. Anitę Włodarczyk, Wojciecha Nowickiego, Ewę Swobodę czy Justynę Święty-Ersetic.
Memoriał Kusocińskiego na Śląskim: oto pierwsze gwiazdy

Przed rokiem Justyna Święty-Ersetic wygrała bieg na 400 m podczas Memoriału Kusocińskiego. 16 czerwca pobiegnie na tym dystansie ponownie | Fot. Marcin Bulanda

Ubiegłoroczny Memoriał Janusza Kusocińskiego (8.06.2018 r.) był pierwszą lekkoatletyczną imprezą na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Został wysoko oceniony przez światową federację (IAAF), zajął 20. miejsce (na 755) w rankingu imprez lekkoatletycznych na całym świecie w 2018 r.

Jednego możemy być pewni. W tegorocznej imprezie znów zobaczymy mnóstwo znakomitych postaci światowej i polskiej lekkoatletyki. Mityng odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca. Pierwsze konkurencje zaplanowano na godz. 14.30.

Organizatorzy przedstawili właśnie pierwsze gwiazdy Memoriału Kusocińskiego. Wydarzeniem będzie powrót do sportu Kamili Lićwinko, halowej mistrzyni świata z Sopotu z 2014 r., brązowej medalistki mistrzostw świata w Londynie (2017).

Polka w 2018 r. urodziła córeczkę. - Planujemy start na Memoriale Janusza Kusocińskiego jako pierwszy po powrocie Kamili do treningów. Jestem przekonany, że atmosfera Stadionu Śląskiego pomoże w uzyskaniu wartościowego rezultatu. Już nie możemy doczekać się tego startu - zapewnia mąż i trener rekordzistki Polski Michał Lićwinko.

Główną rywalką Polki w Chorzowie będzie znakomita Marija Łasickiene. Rosjanka od lat hurtowo zdobywa złote medale imprez międzynarodowych, a pięć lat temu wspólnie z Polką stanęła na najwyższym stopniu podium halowego czempionatu w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Będzie to pierwszy w historii zmodernizowanego Stadionu Śląskiego konkurs skoku wzwyż pań. W zeszłym roku - w Memoriale Kusocińskiego oraz Memoriale Kamili Skolimowskiej - kibice oglądali rywalizację skoczków wzwyż.

16 czerwca br. atrakcji będzie mnóstwo. Zaplanowano ponad 15 konkurencji, m.in. biegi na 100 i 400 metrów, w których wystartują zawodniczki AZS AWF Katowice, Ewa Swoboda i Justyna Święty-Ersetic.

Już wcześniej występ w Chorzowie zapowiedziała Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska, świata i Europy w rzucie młotem, będzie także Wojciech Nowicki, mistrz Europy z Berlina. Konkursy młociarzy i młociarek podczas 65. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego będą zaliczane do IAAF Hammer Throw Challenge.

W rywalizacji panów bardzo emocjonująco zapowiada się pojedynek tyczkarzy. Wśród zagranicznych gwiazd tej konkurencji znajdzie się wicemistrz Europy z Berlina Timur Morgunow. Pochodzący z Rosji tyczkarz sprawił jedną z największych niespodzianek europejskiego czempionatu pokonując na berlińskim stadionie poprzeczkę zawieszoną na 6,00 m.

W sobotę ruszyła sprzedaż biletów na 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Można je nabywać w serwisie ebilet.pl. Więcej szczegółów znaleźć można tutaj.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.