Metropolia ma zarząd. Były prezydent nie kandydował

Chorzowianin 2017-09-13 | Komentarzy: 0
Podczas wznowionej 12 września pierwszej sesji Zgromadzenia Metropolii wybrano zarząd Związku Metropolitalnego. Przewodniczącym został Kazimierz Karolczak, zasiadający do tej pory w zarządzie Województwa Śląskiego.
Metropolia ma zarząd. Były prezydent nie kandydował

Kazimierz Karolczak zasiadał do tej pory w zarządzie województwa. |fot. INFOSERWIS Chorzowianin.pl

Do Zarządu Metropolii weszli także: Danuta Kamińska, Krzysztof Zamasz, Grzegorz Kwitek oraz Karolina Wadowska. Wybrano też Przewodniczącego Zgromadzenia, którym został Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Jeszcze niedawno mówiono, że o fotel "prezydenta" metropolii ma starać się Marek Kopel, były prezydent Chorzowa. Zdaniem kilku prezydentów mógłby godzić interesy wszystkich przedstawicieli związku ze względu na swoją apolityczność. Okazało się jednak, że porozumienia udało się osiągnąć bez wysuwania kolejnej kandydatury.

Czytaj też:Marek Kopel kandydatem na szefa metropolii

Kazimierz Karolczak to członek zarządu województwa śląskiego, a w latach 2013–2014 jego wicemarszałek. Do jego zasług należy zaliczyć doprowadzenie do końca modernizacji Stadionu Śląskiego, który już w tym roku ma zostać ponownie otwarty.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.