Miejscówka dla młodych

Chorzowianin 2019-04-15 | Komentarzy: 0
Warsztaty beatboxu, koncert uczniów III LO z projektu Głosy Batorego i występ zespołu Szklane Oczy, który zrobił furorę w radiowej Trójce. Tak zaczął się nowy rozdział w historii Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży (CUMA). W jej siedzibie, czyli przy ul. Wolności 3 powstała nowa strefa dla młodych.
Miejscówka dla młodych

fot. (ms)

Strefa młodych #Wolka to przytulny kącik w lokalu, w którym działa projekt CUMA. Obecnie trwają procedury przetargowe na wyłonienie stowarzyszenia, które będzie opiekowało się lokalem CUMY w najbliższych miesiącach.

 

Aranżacja #Wolki to głównie zasługa Pawła Sobczaka i Przemysława Dudy. – Przestrzeń jest otwarta dla młodzieży. Jest tutaj dowolność i swoboda. Jeśli ktoś z młodych ludzi nie ma miejsca w domu, by posiedzieć ze znajomymi, śmiało może ten czas spędzić tutaj – tłumaczy Przemek.

Liczy się zatem chillout, luz i wolność. A mają w tym pomóc wszechobecne rośliny. – To teraz bardzo pożądany motyw. Dlatego postawiliśmy półki, na których będzie coraz więcej roślin. – dodaje Paweł.

 

Wszystko nowoczesne, ale przytulne. – Nasza młodzież była oczywiście piękna, ale bardziej paździerzowa niż to, co mamy w tej chwili. Ale ja się cieszę, że to pokolenie, które teraz wchodzi w dorosłość ma inną ofertę, inne możliwości. Super! – przyznaje Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

#Wolka jest również siedzibą Młodzieżowej Rady Miasta. Otwarta jest od środy do soboty. W środy i czwartki od 13 do 20, a w piątki i soboty od 14 do 21. Każdy może wesprzeć kawiarenkę. Wystarczy przynieść do jej siedziby rośliny, które zajmują miejsce w domu. Młodzież zaopiekuje się nimi. Więcej informacji o kawiarence na profilu #Wolki na facebooku i instagramie.

 

(pam)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.