Miejski rajd rowerowy

Chorzowianin 2019-04-23 | Komentarzy: 0
Już w najbliższą sobotę 27 kwietnia odbędzie się wiosenny rajd rowerowy „Kajteroz”, który pierwotnie miał mieć miejsce w marcu.
Miejski rajd rowerowy

fot. chorzowianin.pl

Każdy, kto chce wziąć udział w przejażdżce, może to zrobić na swoim prywatnym rowerze, bądź wypożyczyć rower miejski. Przed startem, który będzie miał miejsce o godz. 10.30, w punkcie konsultacyjnym policji będzie można sprawdzić, czy rower jest odpowiednio wyposażony i przygotowany do drogi. Początek rajdu zaplanowany jest przy Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3) skąd uczestnicy wyruszą pod szyb Prezydent, dalej do Parku Śląskiego i Parku Róż. Tam na zakończenie imprezy odbędzie się piknik, na który przewidziane zostało wiele atrakcji. Będzie czas na przekąskę, symulacje w narko- i alkogoglach, porady dotyczące bezpiecznej jazdy i wizytę na stoisku informacyjnym Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Organizatorzy pamiętają również o najmłodszych uczestnikach rajdu, którzy w przerwie spędzą czas za zabawie i edukacji w miasteczku ruchu drogowego. Osobom biorącym udział w rajdzie na całej trasie towarzyszyć będzie policja i staż miejska, również na dwóch kółkach.

Na rajd można się zapisywać do 19 kwietnia, we wszystkich filiach Biblioteki Miejskiej w Chorzowie, w Cuma Cafe przy ul. Wolności 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 11-18) oraz na stronie kajteroz.

(ms)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.