Mikołaj przyjechał bryczką

Chorzowianin 2008-12-09
Od 1 grudnia można korzystać ze sztucznego lodowiska, które powstało przy ul. Katowickiej - w pobliżu Centrum Handlowego AKS Carrefour. Symboliczna inauguracja lodowego szaleństwa odbyła się w Dzień imienin Mikołaja.
Mikołaj przyjechał bryczką
Kto nie był w sobotnie popołudnie na lodowisku, niech żałuje! Mikołaj przyjechał bryczką, a towarzyszył temu pokaz sztucznych ogni. Na twarzach dzieciaków rysowało się przejęcie i zaciekawienie, a to był przecież dopiero początek. Brodaty dobrodziej nie zapomniał o najmłodszych - miał dla nich wiele upominków,
wystarczyło tylko dobrze odpowiedzieć na zadane pytanie. Wszyscy zaś zostali obdarowani słodyczami.

Otwarcie lodowiska uświetnił występ Izy Fojcik. A po zakończeniu oficjalnej części można było spróbować swoich sił na tafli. I to za darmo - wystarczyło mieć na głowie mikołajową czapkę. Lodowisko tętniło życiem do godzin wieczornych.

Przypominamy, iż obiekt czynny jest codziennie od godziny 10.00. Ostatnia ślizgawka rozpoczyna się o 19.00, a w piątki i soboty jeździmy także o 20.00 i 21.00. Ceny biletów: 3 zł (ulgowe) i 5 zł (normalne).

Już po raz 12 odbyła się tradycyjna mikołajkowa biesiada w MDK „Batory”. Imprezę, 5 grudnia,  zorganizował Związek Górnośląski wraz z Chorzowskim
Stowarzyszeniem Pomocy „Serce”.

- Celem biesiady jest nie tylko dobra zabawa ale wspomożenie dzieci z ubogich rodzin – mówi Marian Salwiczek, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych. Specjalne mikołajkowe paczki trafiły do 141 dzieci z hajduckich szkół podstawowych. Podczas imprezy odbywała się także licytacja. Zebrane pieniądze, zostaną przeznaczone na zakup paczek żywnościowych lub odzieży. Dary te trafią do najuboższych dzieci. – Jesteśmy zadowoleni, że udało się zrobić tyle dobrego. Najważniejszy jest przecież uśmiech dziecka na twarzy – mówi M. Salwiczek.

6 grudnia spotkania ze Świętym Mikołajem odbyły się m.in. w Chorzowskim Centrum Kultury (Święty Mikołaj, w tradycyjnym stroju biskupim przed budynkiem ChCK przez kilka godzin rozdawał dzieciom paczki z prezentami) i w siedzibie fundacji „Dodaj dzieciom skrzydeł”. Tutaj spotkanie było też okazją do podsumowania całorocznej działalności organizacji, której szefowa, Grażyna Malecha, podziękowała sponsorom, dzięki pomocy których możliwa jest działalność fundacji. Przybyłe do „Skrzydełka” dzieci otrzymały paczki z rąk Świętego Mikołaja, a w programie artystycznym wystąpili m.in. grupa teatralna M.I.O.D.E.K. oraz zespół „Małe Ogniwo” z Młodzieżowego Domu Kultury.
(KrzyK, wojz, fab)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.