Minuta ciszy i światełko do nieba

Chorzowianin 2019-01-17
Chorzów nie godzi się na przemoc i mowę nienawiści. To dlatego w dniu pogrzebu śp. Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska spotykamy się, aby pokazać solidarność z gdańszczanami i rodziną zmarłego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.00 w sobotę 19 stycznia przed budynkiem ZST nr 1 przy ul. Sportowej 23 w Chorzowie. Urząd Miasta współorganizuje to spotkanie wraz ze Sztabem WOŚP przy ZST nr 1.
Minuta ciszy i światełko do nieba

Niedziela 13 stycznia 2019 roku na długo zapadnie w naszej pamięci ze względu na niezrozumiały, barbarzyński akt przemocy. Tego dnia, w czasie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do brutalnego ataku na Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później Paweł Adamowicz zmarł.

W związku z zaistniałą sytuacją pojawiła się idea spotkania pod budynkiem ZST nr 1 w Chorzowie, gdzie od lat  pracuje Sztab WOŚP.

W dniu pogrzebu prezydenta Gdańska, o godzinie, w której 13 stycznia 2019 roku zostało wypuszczone światełko do nieba milczeniem, ciszą, byciem razem zaprotestujmy wspólnie przeciwko nienawiści i przemocy, oddając cześć Pawłowi Adamowiczowi. - Minuta ciszy będzie ważnym sposobem uczczenia jego pamięci, a jednocześnie potępieniem tego, co się wydarzyło. Bądźmy razem! Niech dobro Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa dalej! Możemy się różnić, możemy się spierać, ale nie możemy się nienawidzić! Dobro i wspólnota muszą zwyciężyć - apelują organizatorzy przedsięwzięcia.
- Symbolicznym światełkiem może być zapałka, znicz, latarka.Za każde przybycie serdecznie dziękujemy! Pokażmy, że jesteśmy razem, wszyscy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej - podkreślają organizatorzy.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.