Mistrzostwa Polski w akrobatyce sportowej zakończone. Chorzowianie z medalami!

Chorzowianin 2019-06-04
Około 250 uczestników z 20 klubów - hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Dąbrowskiego w dniach 1 i 2 czerwca była areną najważniejszej krajowej imprezy akrobatycznej w tego roku. W Chorzowie odbyły się jubileuszowe, 65 Mistrzostwa Polski Seniorów w akrobatyce sportowej.
Mistrzostwa Polski w akrobatyce sportowej zakończone. Chorzowianie z medalami!

W turnieju zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach: senior +, grupa wiekowa 13-19, 12-18 oraz 11-16 we wszystkich konkurencjach (dwójki: kobiet, mężczyzn i mieszane, trójki kobiet i czwórki mężczyzn). Dodatkowo w ramach imprezy przeprowadzony został ogólnopolski turniej w programie kl. Youth.

Po 6 najlepszych drużyn z sobotnich eliminacji awansowało do niedzielnego finału. Tam gospodarze turnieju, czyli DOSiR Sokolnia Chorzów, pokazali klasę i rozwiązali worek z medalami. Na najwyższym stopniu podium stanęli: 

- 2ka żeńska Senior - Śrutwa Marta i Rajtor Magda

- 3ka żeńska YOUTH - Jarzembowska Nadia, Kata Oliwia oraz Słupik Hanna

- 3ka żeńska Junior 11-16 Stolarczyk Emilia, Wypiór Jagoda oraz Kantor Maja

Srebrem pochwalić się może 2ka żeńska YOUTH Kata Oliwia i Słupik Hanna. Na najniższym stopniu podium zameldowała się 2ka mieszana Senior Fajfur Julia i Bucki Filip. Drużynowo DOSiR Sokolnia zdobyła brąz.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.