Mistrzyni z AKS-u!

Chorzowianin 2009-09-09
Reprezentująca TS AKS Chorzów Agnieszka Gortel obroniła wywalczony przed rokiem tytuł mistrzyni Polski w półmaratonie (21,097 km). Na zawodach w Pile znów zdystansowała rywalki, bijąc przy okazji rekord życiowy.
Mistrzyni z AKS-u!
Od wielu miesięcy informujemy o udanych startach Agnieszki Gortel w biegach ulicznych. Największe sukcesy odnosi w półmaratonach. Przed rokiem sprawiła niespodziankę, sięgając po mistrzostwo kraju. W niedzielę była już uważana za jedną z faworytek do tytułu.
O medale mistrzostw Polski walczono w ramach Półmaratonu Philipsa w Pile. Wzięło w nim udział aż 1449 zawodniczek i zawodników, jednak do klasyfikacji MP zaliczano wyniki tylko zawodników z licencjami PZLA - 18 mężczyzn i 10 kobiet.

Gortel miała godne rywalki - m.in. Małgorzatę Sobańską (zwyciężczynię tegorocznego Półmaratonu Warszawskiego, dwukrotną mistrzynię Polski w półmaratonie). Ta jednak, jak się później okazało, zawiodła, zajmując dopiero 5. miejsce. Zawodniczka TS AKS o zwycięstwo walczyła z Marzeną Kłuczyńską (AZS Poznań) i Marią Maj-Roksz (KS Wejher Wejherowo). Uciekła rywalkom na ostatnich kilometrach i wygrała ze sporą przewagą - 70 sekund nad drugą Kłuczyńską. Czas Gortel - 1:14:14 - jest jej nowym rekordem życiowym. W porównaniu z ubiegłorocznym półmaratonem w Pile poprawiła się o 34 sekundy. A mogło być jeszcze lepiej. - Agnieszka twierdziła, że ten bieg zaczęła dosyć wolno. Trochę szachowała się wzajemnie z rywalkami - komentuje Ryszard Mateusiak, prezes TS AKS Chorzów.

Mistrzostwo w półmaratonie nasza zawodniczka obroniła. Teraz znów zamierza podjąć wyzwanie i zmierzyć się z dystansem maratońskim (42,195 km). W tym roku Gortel planowała uzyskać dobry wynik na MP w Dębnie i zapewnić sobie przepustkę na mistrzostwa świata. Nie udało się. - Zajęła czwarte miejsce, nie była w najlepszej dyspozycji. Jednak później zmieniła pracę, może poświęcić się bieganiu i efekty przyszły - dodaje Ryszard Mateusiak.
Gortel zamierza w tym roku wystartować w jednym z zagranicznych maratonów, prawdopodobnie w Niemczech. - Oprócz tego Agnieszka chciałaby pobić rekord Polski w biegu godzinnym - dodaje prezes TS AKS.

Wyniki 18. MP w półmaratonie
1. Agnieszka Gortel (TS AKS Chorzów) 1:14:14
2. Marzena Kłuczyńska (AZS Poznań) 1:15:24
3. Maria Maj-Roksz (KS Wejher Wejherowo) 1:15:37
 
(fab)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.