Modernizację czas zacząć

Chorzowianin 2009-08-04
338 milionów 387 tysięcy 353 złote i 60 groszy - tyle kosztować będzie modernizacja Stadionu Śląskiego. W minionym tygodniu podpisano umowę z wykonawcą - Hochtief Polska - liderem konsorcjum czterech firm, które wygrało przetarg.
Modernizację czas zacząć
Obiekt zostanie zadaszony. Przebudowana zostanie trybuna zachodnia, która docelowo będzie dwupoziomowa. Powstaną miejsca parkingowe i dla gastronomii. Po modernizacji stadion pomieści 55 tys. widzów (obecnie nieco ponad 47 tys.).

- Stadion Śląski przegrał walkę o Euro 2012, ale jest jeszcze wiele imprez, o które musi rywalizować z budowanymi obiektami. Zmodernizowany stadion będzie obiektem klasy „elite”, z którego mieszkańcy regionu będą dumni przez kolejne lata - przyznał Bogusław Śmigielski, marszałek województwa.
Środki na modernizację pochodzić będą z samorządu województwa oraz z Ministerstwa Sportu (minister Mirosław Drzewiecki obiecał dotację w wysokości 110 mln złotych).

Wkrótce wykonawcy zostanie przekazany plac budowy, ale na Stadionie Śląskim odbędą się jeszcze trzy duże imprezy: koncert U2 (6 sierpnia) oraz dwa mecze piłkarskiej reprezentacji Polski - z Irlandią Północną (5 września) oraz Słowacją (14 października). Modernizacja Śląskiego ma się zakończyć w połowie 2011 roku.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.