Na Moniuszki można dmuchnąć w alkomat

Chorzowianin 2018-08-14 | Komentarzy: 0
W Komisariacie Policji II przy ul. Moniuszki 11 znajduje się ogólnodostępny alkomat. Każdy może samodzielnie zbadać nim stan trzeźwości.
Na Moniuszki można dmuchnąć w alkomat

Badanie alkomatem jest bezpłatne | fot. chorzow.slaska.policja.gov.pl

Urządzenie jest zamontowane przy wejściu do komisariatu, a samo badanie nim - proste i bezpłatne.

W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego. Gwarantuje to precyzję pomiaru oraz stabilność działania urządzenia. O kolejnych krokach wykonywania pomiaru informują informacje tekstowe, wyświetlane na ekranie LCD. Jako ustnik w trakcie badania wykorzystywane są jednorazowe słomki. Wynik pomiaru wyświetlany jest na wyświetlaczu urządzenia.

Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość wyświetlania na jego ekranie zdjęć, filmów lub komunikatów, które mogą zostać w przyszłości wykorzystywane do informowania o planowanych akcjach drogowych i innych inicjatywach profilaktycznych.

Każdy, kto ma wątpliwości, czy może usiąść za kierownicą samochodu lub podjąć czynności zawodowe i chciałby skontrolować stan trzeźwości, może samodzielnie wykonać badanie.

Alkomat sfinansował Urzędu Miasta w Chorzowie. Badanie nim jest proste i całkowicie bezpłatne.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.